Listopad 2008

Johnny Depp - Biography

28. listopadu 2008 v 17:50 Johnny Depp
Tohle je můj asi nejoblíbenější herec:
Johnny Depp se narodil 9. června 1963 v USA v Kentucky.
Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Je nejmladší ze tří sourozenců: starší sestra Christie Dembrowski pracuje jako jeho osobní manažerka. Pak má ještě sestru Debbie a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr pořád cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Prý se stěhovali tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydleli. Rodiče měli navíc velmi výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, jeho rodiče se rozvedli.
Johnny se školou skoncoval v 16 letech, protože se rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji budoucí ženu Lori Anne Allyson, s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori, která byla filmová maskérka, seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Jeho prvním filmem byla "Noční můra v Elm Street / A Nightmare on Elm Street" (USA, 1984). Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala právě Johnnyho. A co se týče Johnnyho kapely The Kids, tak jsou stále úspěšní a občas uspořádají koncert i dnes.
Další role, kterou nejprve nechtěl, byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street" (USA, 1987). Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy "Střihoruký Edward / Edward Scissorhands" (USA, 1990), "Co žere Gillberta Grapea / What's Eating Gilbert Grape" (USA, 1993), "Ed Wood" (USA, 1994) či "Krycí jméno Donnie Brasco / Donnie Brasco" (USA, 1997) jen potvrdily jeho talent a za tři získal dokonce nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward", "Benny and Joon" (USA, 1993), "Ed Wood").
Během natáčení "Střihorukého Edwarda" poznal i svou lásku - herečku Winonu Ryder. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech ale přišel rozchod, a tak si Johnny nechal část textu smazat. Zbylo mu do nynějška jen "Wino forever" (opilec navždy). Johnny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě. Také nějakou dobu žil s Jeniffer Grey.
Měl problémy s drogami, ale když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper's Room v Los Angeles, naprosto ho to odradilo a rozhodl se přestat.
V roce 1997 měl svůj režijní debut "The Brave" / "Bojovník" a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace Man Ray.
Dne 27. 5. 1999 se mu v 8:25 večer v americké nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradis. Vanessa Paradis je ve Francii velmi oblíbená, vydala mnoho alb a zatím poslední je album Divinidylle (2007), za které doslata několik cen.
S Johnnym Deppem žije od roku 1998 a jsou poklánáni za nejzamilovanější pár Hollywoodu. S Vanessou žije Johnny ve Francii, i když mají i domy v Los Angeles, v Londýně, spoluvlastní restauraci v Paříži a vlastní ostrov v Karibiku.
Když byly jejich dcerce Lily 3 roky, tak se jejich rodina rozrostla o dalšího člena. 9. dubna 2002 se jim v 1:30 v noci narodil syn, který se jmenuje po svém otci, tedy John Christopher Depp III., ale říkají mu Jack. Obě jména svých dětí si nechal Johnny vytetovat na tělo, nápis : "Lily-Rose" má vytetovaný na hrudi u srdce a "Jack" má na levé ruce pod letícím vrabčákem (vrabčák je vzpomínka na Piráty z Karibiku). V roce 2001 se objevil ve snímku "Z pekla" / "From Hell" v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka Rozparovače.
S režisérem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů "Střihoruký Edward" a "Ed Wood" také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu "Karlík a továrna na čokoládu" / "Charlie and the Chocolate factory" nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu "Mrtvá nevěsta Tima Burtona". Johnny získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera "Hledání Země nezemě" / "Finding Neverland" (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddiem Highmorem. Také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství "Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly" / "Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl" (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku "Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže" / "Pirates of the Caribbean: Dead man's chest" a v roce 2007 se objevil v posledním díle Pirátů z Karibiku - "Piráti z Karibiku: Na konci světa" / "Pirates of the Caribbean: At the world's End".
Zatím nejnovějším filmem legendární dvojice Burton/Depp je film "Sweeney Todd: The daemon barber of Fleet Street" / "Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street" (USA, 2008). Je to vlastně muzikál. Příběh vypráví o neprávem uvězněném holiči, který když se vrací zpět do Londýna, se rozhodne pomstít soudci, který ho před 15-ti lety uvěznil a vzal mu jeho dceru. V tomhle muzikále Johnny Depp zpívá a jeho spolupachatelka je Paní Lovett, která Sweeneyho nebohé oběti zapéká do masových bochánků. Paní Lovettovou hraje manželka Tima Burtona - Helena Bohnam Carter. Za roli šíleného holiče byl nominován na Oscara a získal Zlatý Glóbus. S Timem Burtonem udržují dlouholeté přátelství, za kterého natočili celkem 6 filmů a chystají další.

Robbie Williams - Biography

27. listopadu 2008 v 20:28 Robbie Williams
Robbie Williams je můj oblíbený zpěvák, takžeee si o něm můžete něco přečíst taky tady: http://zivotopis.osobnosti.cz/robbie-williams.php
Robbie Williams, celým jménem Robert Peter Maxmillian Williams, se narodil 13. února v anglickém městě Stoke-on-Trent. Jeho znamení zvěrokruhu je Vodnář.
Matka se jmenuje Janet a otec je Peter. Jeho rodiče, kteří se rozvedli, když byly Robbiemu dva roky, vlastnili hospodu U Rudého Lva. Tam taky Robbie již v brzkém věku získal první zkušenosti s uměním. Školu Mill Hill Primary School vystudoval bez problémů. Zato zaměstnání mu dělalo problémy, protože jako prodavač odrazoval lidi od koupě plnících per, které prodával.
Na střední školu chodil na St. Margaret Ward High School, ale nedokončil ji.
Již v patnácti se stal členem chlapecké skupiny Take That. Jejich začátky nebyly nijak růžové, jelikož na první koncert přišlo jenom deset lidí a jeden pes. Jenže asi tak po roce a půl hráli v jednom klubu a sál puberťaček se rozječel. Tehdy si uvědomili, že tohle je jejich cílová skupina. Od té doby jejich kariéra prudce rostla a získali si milióny fanoušků. Jenže pro něj, jako dospívajícího mu tato sláva začala vadit. Známé jsou potíže s alkoholem a drogami. Jelikož už to nemohl dále vydržet rozhodl se i přes odpor vydavatelské firmy ze skupiny Take That odejít. Ta se s ním hned začala soudit a jen na soudních výlohách musel zaplatit statisíce liber.
Známé jsou i jeho poměry s osobnostmi jako třeba s Gerri Halliwel, když už nemohl vydržet nápor novinářů svěřil, že se sní vyspal.
Další románky si užil např. s: Nicole Kidman, Cameron Diaz, Kylie Minogue nebo se zpěvačkou Nicole Appleton, se kterou byl dokonce zasnoubený. Do řad "jeho" žen se také řadí nadějná herečka Michelle Trachtenberg. Bulváry tvrdí, že Robbie má údajně deník, kam si všechny své milenky zapisuje i s krátkým hodnocením. I když se tomu moc nechce věřit, prý měl okolo 1500 milenek.
Šesté album Robbieho Williamse nese název "Intensive Care" a vyšlo tři roky po Escapology. Album bylo kladně hodnoceno i kritiky a přináší spojení s autorem Stephenem Duffym, který nahradil Guye Chamberse. Podle slov autora je album částečně inspirováno singlem Louise z roku 1984 od skupiny Human League o muži, který potká na autobusové stanici svou bývalou přítelkyni a vědomí si, že ji stále miluje. Skladby jako Ghosts, Make Me Pure, úžasná Advertising Space dělají z Intensive Care silně melancholickou a nostalgickou záležitost.

Podle jeho vlastních slov je pro něho v životě nejdůležitější rodina - rodiče, sestra Sally a nevlastní sestra Peta Thorn Williams. "Bez jejich podpory bych byl již dávno na dně!" říká Robbie.

Robův anglický miniživotopis

27. listopadu 2008 v 19:36 Robbie Williams
Biography:

The singer Robbie Williams was born on 13 February 1974 in England. His birth name is Robert Peter Maxmillian Williams.
He had the first experiences with art in his youth in a small pub of his parents "Red Lion". But his parents divorced when Robbie was 2 years old.
When he successfully finished a primary school in England, in his 15 he became a member of British boy-band Take That. The fame began to mind him so he decide to go away from the band. But it was also because of alcohol and drugs.
When Robbie got over from drugs and other problems he became one of the best and richest singers of today. His Intensive Care from 2005 belong to one of Robbie's most successful albums at all.
Currently he lives in Los Angeles, where he is recording a new album with his producer Guy Chambers.

Interests:
- Robbie was in the Czech Republic in 2003 for the last time.
- His buddy is David Beckham - they were in Spain together, where David taught Robbie play a football.
- Robbie believes extraterrestrials will come on Earth. He observes sky every night.

The Scary Story (Děsivý příběh)

26. listopadu 2008 v 19:21 Halloween
Příběh vypráví o jedné malé holčičce, která měla svého nejlepsího přítele - svého pejska. Žila se svými rodiči na konci města. Její rodiče byli často zváni na večírky, a aby se sama doma nebála, hlidal ji její pes, který vždy spal u její postele. Jednou, když její rodiče vyráželi zase na jeden z večírků, byla zrovna bouřka. Malá dívenka se ale nebála, protože měla u sebe svého přítele. Když se v noci probudila, slyšela z koupelny kapání. Protože se toho lekla, podala ruku svýmu psovi a ten ji olízl. Holčička byla klidnější, protože vědela, že je stále s ní.
Asi po hodině ji opět vzbudila slabě tekoucí voda, ale nevěnovala tomu moc velkou pozornost, protože si myslela, že to jen teče kohoutek. Už ze zvyku podala ruku svému pejskovi, a ten ji olízl.
Odbila půlnoc, když se probudila po třetí. Tentoktrát už voda tekla přímo proudem. To jí už nedalo, sebrala veškerou svou odvahu a šla se do koupelny podívat. Dveře otvírala pomalu, jak byla vyděšená, ale to co před sebou uviděla ji pronásledovalo ve snech celé dětství. Kapání, které ji budilo nezpůsobila voda odkapávající z kohoutku, ale krev. Krev jejího nejlepšího přítele, který visel s podříznutým hrdlem za ocas. Když se holčička vrátila do pokoje, uviděla tam napsáno: ,,I LIDÉ UMÍ LÍZAT RUCE!". Ztráta nejlepšího přítele a šok, který utrpěla, způsobilo dočasnou ztrátu řeči. Vždyt' jí bylo pouhých sedm let!

Jack Rozparovač

26. listopadu 2008 v 19:07 Halloween
Abychom si opravdu užili strašidelný Halloween, povím vám zde něco o opravdovém vrahu a o způsobu jeho vraždění, protože se může stát, že právě duch vraha z tohoto vyprávění se může ukázat ve vašem okně a to zrovna na Halloween, protože jak jste slyšeli je předěl hranice mezi lidmi a neživými nejtenčí. Ale doufejte, že nikdo takový se za vaším oknem neobjeví, protože z toho co je tu napsané tuhne krev v žilách...
Ten, o kterém se zmíním, opravdu někde v 19.století existoval, a právě proto je tato povídka tak děsivá:

Jack Rozparovač

je to přezdívka, kterou získal sériový vrah (nebo vrazi) působící v převážně chudé čtvrti Whitechapel (Bílá kaple) a v přilehlých částech Londýna v druhé polovině roku1888. Jeho oběťmi byly ženy, které si vydělávaly na živobytí prostitucí. Typické Rozparovačovy vraždy byly spáchány na veřejných, nebo alespoň částečně veřejných místech. Vrah nejprve podřezal hrdlo oběti a poté zohavil mrtvolu. Někteří lidé věří, že vrah nejprve svoji oběť zaškrtil, aby je utišil. Fakt, že některé oběti měly vyříznuté vnitřnosti vedlo k poznatku, že vrah měl nejspíše nějaké znalosti z anatomie, vyznal se v chirurgickém řemesle a uměl zručně pracovat se skalpelem, břitvou anebo jiným ostrým nožem. Dodnes se tvrdí že byl vrah pravděpodobně lékař. Scotland Yard v této době obdržel asi 600 listin, ve kterých se autoři podepisovali jako Jack Rozparovač. Za pravé jsou však uznávané jen tři: "Vážený šéfe", "Smělý Jack" a "Z Pekla". Některé zdroje tvrdí, že pravý byl jen list "Z Pekla". První list, podepsaný jako Jack Rozparovač byl adresovaný Central News Agency, 27.září. Zvláštní je, že první list donesl na policejní stanici pravděpodobně sám Jack Rozparovač. Přepisy listů:

První list - Vážený šéfe
Vážený šéfe, každou chvíli čtu, že mě policie chytila, ale pouta mi zatím nenasadili. Musím se smát, když vidím, jak ze sebe děláte chytré a také tomu, že jste na správné stopě. Například ten vtip s Koženou Zástěrou mě opravdu pobavil. Mým cílem jsou prostitutky a budu je párat, pokud neskončím v poutech. Ta poslední fuška byla skvělá, té ženské sem nedovolil ani vykřiknout. Jak mě teď můžou chytit? Velmi mě to baví a chci se dat znova do práce. Třeba se o mých zvláštních zálibách znovu dočtete. Z poslední fušky sem si ve flašce od piva schoval krev na psaní, ale ztuhla jako lepidlo takže se s ní nedá psát. Doufám, že červený inkoust postačí. Ha ha. Další šlapce příště ufiknu uši, jen tak pro zábavu, co myslíte? Nechejte si tento list pro sebe dokud toho neudělám víc, potom to rovnou zveřejněte. Mám pěkný a ostrý nůž a jak dostanu šanci chci se dát hned do práce. Hodně štěstí.

Druhý list (pohlednice) - Smělý Jack
Vážený šéfe, když jsem vám dal ten tip nedělal jsem si srandu. Už zítra o smělém Jackovi budete číst. Tentokrát byly dvě. Ta první trochu pištěla, nemohl jsem ji hned dorazit. Neměl jsem čas jí odřezat uši pro policii. Díky že jste si ten poslední list nechal pro sebe, než jsem se dal zase do práce. Jack Rozparovač

Třetí, nejznámější dopis - Z pekla, který obdržel Geogre Lusk, předseda vyšetřovacího výboru, spolu s ledvinou Kate Eddowesové
Z Pekla Pánovi Luskovi. Pane, posílám vám půlku ledviny, kterou jsem vyřezal jedné ženské a schoval pro vás. Ten druhý kus jsem si opekl a snědl. Opravdu jsem si pochutnal. Jestli chvíli počkáte pošlu vám aji nůž kterým jsem to udělal. Chyt'te mě jestli to dokážete pane Lusk.

Oběti Jacka Rozparovače:

Mary Ann Nicholsová (přezdívkou Polly) - byla zavražděna v pátek 31. srpna 1888. Tělo Nicholsové bylo nalezeno brzy ráno kolem 3.40 na zemi před vchodem do stájí na Buck's Row což je zapadlá ulička ve Whitechaple asi 200 metrů od Londýnské Nemocnice.
Annie Chapman (přezdívaná Dark Annie) - byla zabita v sobotu 8. září roku 1888. Tělo Chapmanové bylo nalezeno kolem 6.00 ráno a leželo u dveří na dvůr domu č. 29 v Hanbury Street ve čtvrti Spitalfields.
Elizabeth Stride (přezdívaná Long Liz) -byla zabita v neděli 30. září roku 1888. Její tělo bylo objeveno kolem jedné hodiny ráno. Leželo na zemi v Dutfield's Yard na ulici Berner Street ve čtvrti Whitechapel. Elishabeth nebyla zohavena natolik, jako ostatní oběti (kromě podříznutého hrdla) a pravděpodobně byla napadena na veřejnosti.
Catherine Eddowes (používala přezdívky "Kate Conway" a "Mary Ann Kelly) - se narodila 14. dubna 1842 a byla zavražděna v neděli 30. září 1888, ve stejný den jako předešlá oběť Elizabeth Stride. Ripperologisté pojmenovávají tuto situaci jako "dvojitá událost" (v angličtině "double event"). Její tělo bylo nalezeno na Mitre Square v centru Londýna.Tvrdí se že vrah jí dokázal vypitvat ledvinu v uplné tmě.
Mary Jane Kelly (po výletu do Paříže si začala říkat "Marie Jeanette Kelly", přezdívaná "Ginger") - zavražděna byla v pátek 9. listopadu roku 1888. Její příšerně zohavená mrtvola byla objevena krátce po 10.40 ležící v posteli ve svém pokoji na Miller's Court č. 13 nedaleko Dorset Street ve čtvrti Spitalfields. Byla mladší než ostatní oběti, zavražděna ve vnitřních prostorách, k tomu všemu děsivě znetvořena.

Obětem vrah odřezal hlavu. Míra zohavení obětí se postupně zvyšovala, pouze s výjimkou Stridové (při útoku byl vrah zřejmě vyrušen). Nicholsové a Stridové nechyběly žádné orgány, Chapmanové vyjmul vrah dělohu, Eddowesové dělohu a ledvinu a navíc ji znetvořil obličej. Srdce Kellyové se nenašlo na místě činu, ale mnoho dalších vnitřních orgánů bylo vyjmuto a ponecháno v jejím pokoji.
Pět kanonických vražd bylo obvykle spácháno v noci spolu s přicházejícím víkendem, většinou ke konci měsíce nebo týden poté. Typicky v ústraní, nicméně s přístupem veřejnosti. Někdo se domnívá, že spáchal více vražd, ale to je těžko obhajitelné, protože v té době bylo zavražděno mnoho žen.

Možná se za pár desítek let dozvíme, jak to bylo na základě moderní vědy, ale teď jen musíme doufat, že už nikdy nikdo jiný nebude páchat takové zločiny jako v 19. století Jack Rozparovač. Nejhorší ale je, že se ho nikdy nepodařilo chytit...

(zdroj: od nejlepší z nejlepších: Lennie)

Quiz

24. listopadu 2008 v 19:30 Halloween
Když si přečtete pozorně ostatní články v této rubrice, tak tohle zvládnete v naprosté pohodičce...

1. Který národ začal poprvé slavit svátek Halloween?
a) Eskymáci
b) Keltové
2. K čemu slouží vydlabané svítící dýně?
a) jako obět mrtvým
b) jako ochrana před duchy
3. Která plodina se dříve používala k vydlabání?
a) řepa
b) kedlubna
4. Co nebo kdo je to Jack O Lantern??
a) farmář který pěstuje dýně
b) vydlabaná dýně s otvory

Halloweenské hry

24. listopadu 2008 v 19:19 Halloween
K Halloweenu patří samozřejmě i zábava a nejen strach. Proto je tady taky pár her:

Apple Pass - Děti se seřadí do dvou řad, každá řada má stejný počet dětí. Děti pak mají za úkol předat jablko osobě za sebou - ovšem pozor, pouze za pomoci své brady! Jablko nesmí upadnout. Jakmile se tak stane, skupina, které jablko spadlo, musí začít od začátku…
Bobbing for Apples - Položíme jablka do velké kádě či vany s vodou. Jablka začnou na vodě plavat. Děti si dají ruce za záda a jejich úkolem bude vyndat jablko z vody pouze za pomoci úst.
Apple Paring - Pro větší děti je připravena další klasická Halloweenská hra. Dítě si vezme jablko, nožík a talíř. Vyhrává ten, kdo oloupe z jablka co nejdelší a nejužší slupku.
Ghost Stories - V této hře jde o to udělat maximální efekt. Tvůj příběh by měl být klasický duší příběh nebo městská legenda. Svíčky, divné nosy a skryté vtípky vytvoří ten pravý strach.
- Nápady jak začít příběh:
Jednou šel starý muž hřbitovem....
Jednou byla stará dáma která vypadala jako čarodějnice....
Halloweenské otázky - "Dýňové otázky" je jedna z nejoblíbenějších party her. Jeden člověk stojí před zbylými účastníky a snaží se neusmívat, když se ho ostatní ptají na nejrůznější otázky. Chyták je v tom, že na každou otázku, kterou dostane, musí odpovědět slovem "Dýně". V návalu otázek je velmi těžké udržet kamennou tvář a neusmát se. Při otázkách jako: "Jak by jste jedním slovem popsala hlavu vašeho přítele?" nebo "Jaký dárek by jste rád(a) dostal(a) pod vánoční stromek?". Jakmile se tázaná osoba poprvé usměje, prohrála a na řadě je někdo jiný. Ideální je rozdělit soutěžící na dva týmy. Nemusíte hrát pouze se slovem dýně, použijte i jiná slova s Halloweenskou tematikou.
Halloweenský závod - Rozmístěte halloweenské sladkosti po celé ploše, kde se závod uskuteční, tak aby nebyly na první pohled vidět a byly skryté. Můžete ukrýt i malé dýně, které vystřihnete z kartónových papírových krabic - každá taková dýně na sobě bude mít číslo. Ten kdo najde nejvíce sladkostí a dýní s největším celkovým součtem je vítěz. Tím ale soutěž nekončí, všechna čísla vložte do dýně a vytáhněte z ní jedno číslo. Ten kdo našel větší číslo vyhrává další cenu. Odměněni tak nemusí být jen ti nejrychlejší.
Zabalte mumii - Lidé jsou rozděleni do skupinek po dvou. Jeden z dvojice je mumie a ten druhý je tzv. balič. Baliči je přidělena role toaletního papíru, aby jí zabalil svoji mumii. Cíle hry je pomoci povelu "Teď. U dětí dbejte na to, aby nezakryli své mumii ústa, nos nebo oči. Dávejte pozor i na to, aby ruce byly od těla a mumie neměla přivázané ruce k tělu. Ideálně by každý tým měl určitý časový limit (zhruba 5 minut), potom opatrně mumie rozbalte a použijte ten samý toaletní papír k další hře. Tato hra se vám určitě bude líbit.

Případně se můžete pobavit křížovkami, doplňovačkami aj. :
!Ale Pozor! Tohle co tu mám bych radila spíše angličtinářům. Ale i se slovníkem se dá pracovat:)

- tady musíte správně seřadit anglická slova (všechny jsou s halloweenskou tématikou!)
- tady slova doplníte tak, aby k sobě navzájem pasovala a tady dole taky to samé
- a tady... no ta dýně... do 18 umí počítat snad každý, ne?! :D
- a na závěr pár omalovánek

Legenda: Jack-O-Lantern

24. listopadu 2008 v 18:39 Halloween
Podle tradice byla lucerna vyřezávána z tuřínu, brambor nebo červené řepy a se svítícími uhlíky nebo svíčkou uvnitř. Tyto lucerny představovaly duše odešlých lásek a bývaly umístěné v oknech nebo na verandách, aby vítaly pozůstalé.
V Americe ale tuříny nebyly vždy tak dostupné, proto se místo nich používaly dýně. Dýně Jack-O-Lantern je základní část Halloweenských slavností od doby Viktoriánské a dnes je typickým symbolem Halloweenu. Je ovšem mnoho tradic a legend okolo původu Jack-O-Lantern :

Jedna z oblíbených povídek je o irském darmošlapovi Jackovi - dobře známý pro své opilecké podlosti. Jack byl tak opilý na Halloween, že jeho duše začala pomalu opouštět jeho tělo. Ďábel uviděl svou příležitost a přišel si okamžitě pro něho na Zem. Jack byl zoufalý z toho jak se vyhnout svému osudu, prosil Ďábla aby mu povolil ještě poslední drink. Ďábel souhlasil, ale řekl Jackovi ať zaplatí své pití, protože on peníze nemá. Ale Jack tvrdil, že peníze nemá. Zeptal se proto Ďábla, jestli by se na těch 6 pencí nepřeměnil, Jack by zaplatil a ďábel by se pak přeměnil zpátky. Po zvážení se Ďábel rozhodl, že Jackovo přání je rozumné, a změnil se na šest penci. Jack okamžitě popadl minci a dal ji do své peněženky. Ďábel byl uvězněn, začal prosit a pak hrozit. Potom se nakonec dohodli, že Jack Ďábla pustí když slíbí, že mu dá ještě rok volnosti. Tak se i stalo. Netrvalo dlouho a Jack se vrátil do starých kolejí, opět podlehl alkoholu.
Další Svátek svatých se Ďábel objevil a přišel si opět pro Jackovu duši. Jack přemýšlel jak znovu uchrání svou duši a podvede ďábla. Navrhl Ďáblovi, že si může vzít jedno z lahodných jablek visících na blízké jabloni. Nabídl Ďáblovi, ať mu vyleze na ramena a natáhne se pro jablko. Jakmile byl Ďábel na stromě, vytáhl Jack z kapsy nůž a vyřezal do kmene kříž, a proto Ďábel nemohl slézt ze stromu. Rozzuřený a zoufalý nabídl Jackovi dalších deset let, když ho pustí ze stromu. Ale Jack trval na tom, že už si Ďábel pro něj nikdy znovu nepřijde a on tak bude svobodný. Ďábel rozzuřeně souhlasil. Jack se poté opět vrátil do starých kolejí, ale před dalším Halloweenem jeho tělo alkoholu podlehlo a Jack zemřel.
Od Brány Nebes byl pro podlost v životě odvrácen, ale i Ďábel ho odmítl od brány pekel, protože slíbil, že nikdy znovu pro něho nepřijde, a ať se vrátí odkud přišel. Na pomoc dostal Jack od Ďábla žhavou hroudu uhlí ať ho provází jeho cestou. Jack ji vložil do vydlabané řepy a od té doby mu svítila na jeho věčném putování.

Lidé proto dávají Jack-O-Lanterns na okna a římsy, protože věří že Jack vezme světlo a ochrání je před kýmkoli.


(zdroj: Opět veliké poděkování Lennie, bez které bych to nezvládla )

Symboly

24. listopadu 2008 v 16:02 Halloween
Pokud chcete slavit Halloween, nesmíte si zapomenout opatřit na 31. řijna nějaké Halloweenské symboly, protože za času prodlužujících se nocí, když se listy stromů zbarvují podzimními barvami, se mnoho světových měst připravuje na svátek plný temné a děsivé symboliky. Z výkladních skříní obchodů nás pozorují duchové, kostry, čarodějnice, noční tvorové jako kočky a netopýři, tváře monster atd.
Tradičními znaky Halloweenu jsou: dýně, speciálně vyřezané se svíčkou uvnitř (tzv. Jack-o'-Lantern), dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Barvy: černá a oranžová.

Mnoho Halloweenských symbolů je založeno na tradičním pohanském vnímání jejich spojení s čarodějnictvím. Když byl Halloween jako slavnost přejat do křesťanské kultury, začaly symboly být vnímány jako znaky zla, spojení se Satanem.

MASKS - MASKY: mají za úkol chránit před zlými duchy a skřítky. V dávných dobách Egypťané často používali masky jako napodobování jejich božstva. Ve středověku, křesťanské kostely zakázaly nošení masek a vyhnout se praktikám s nimi, ale lidé pokračovali v nošení na pohanských slavnostech, které přijali křesťané jako je např. Halloween a karneval.
CATS - KOČKY: Egypťané považovali kočku za posvátnou a jejich bohyně úrody považovala za matku boží všechny kočky. Uprostřed let, jistá bohyně Diana byla považována za královnu čarodějnic, kočky souvisely s čarodějnictvím a byly považovány jako běžný mazlíček čarodějnic. Dnes se staly kočky jedním z populárních symbolů Halloweenu a černá kočka je často spojována s neštěstím a špatným znamením.
OWLS - SOVY: Sova zastupuje moudrou ženu z vesnice, známou jako mazanou léčitelku nebo bylinkářku jako například Athenu, Lilith a Mari. Mari dokonce mohla vzít na sebe podobu sovy. Dnes jsou sovy spojovány s čarodějnicemi na Halloween. Je totiž, stejně jako kočka, nezbytným doplňkem každé správné čarodějnice, která sovy s oblibou posílala na výzvědy do okolí či k jiným čarodějnicím a čarodějům.
APPLE - JABLKO: je hlavním předmětem pro většinu halloweenských her.
PUMPKIN - DÝNĚ: je tradičním symbolem Halloweenu. Dýně se vydlabe a do ní se vyřežou speciální otvory (oči, nos, ústa). A jakmile se uvnitř dýně rozhoří svíčka a otvory se do tmy rozzáří, o strašidelnou atmosféru skutečně není nouze.

(Zdroj: Opět děkuji Lennie za přípravu tohoto textu )

Co je to Halloween??

24. listopadu 2008 v 15:53 Halloween
Halloween je svátek, který se slaví poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31. října a trvající do východu slunce 1. listopadu. Je to nejmagičtější noc v roce, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživých je nejmenší. Název Halloween, tak jak jej známe dnes, vznikl až v 16. století z tak zvaného "All Hallows' Evening" - předvečera Dne všech svatých. Samotný Halloween je pouze slangová zkrácenina tohoto výrazu. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V této magické noci se posazovala svítící lucerna vyřezaná z tuřínu nebo tykve před krytý vchod do domu nebo přímo do okna. Jako zdroj světla byly používány hořící kousky uhlí, později se do dýní usazovala svíčka. Jedna legenda praví, že původní lampičky jsou spojovány s nenapravitelným Jackem, který se po smrti nemohl dostat ani do nebe, ani do pekla a byl zatracen k bloudění po zemi až do soudného dne se světýlkem, které lákalo ztracené poutníky do vřesovišť.
Když evropští osadníci (zvláště Irové) přijeli do Ameriky, objevili praktickou věc: zde rostoucí v Evropě neznámé dýně. Jsou větší a lépe se hodí pro vyřezávání než řepa používaná na starém kontinentě. Osadníci také s sebou přinesli některé své tradiční katolické zvyky, mezi nimi také již zmíněné svítilny na cestu pro zesnulé a tento svátek se v USA rychle ujal. Halloween tak nabral "druhý dech" a byl od 19. století slaven dokonce ještě více než dříve. Dýně měla vítat zemřelé předky, kteří vyhledávali pomoc u příbuzných a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Předci měli mrtvým pomoci vstoupit do Země Mrtvých . Málokdo asi tuší, že Halloween má původ u Keltů. Jejich rok by se dal rozdělit na dvě části - na tu část, která oplývala hojností, plodností a úrodou a na druhou část - tu zimní a strašidelnou. A právě v listopadu
tato část roku měla začínat… Lidé v první listopadový den uctívali Anwinna - Boha Mrtvých. Jako ochranu před zlými duchy používali lidé také různé masky a převlékali se do starých hadrů.
Většinou se Halloween slaví dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem "Trick or treat" ("Koledu nebo Vám něco provedu") a koledují sladkosti.
JAK JE TO DNES?
Dnes si lidé nejen v anglicky mluvících zemích, vyrábějí svítilny z dýně a děti se nemohou dočkat okamžiku, kdy se převléknou za strašidla a budou chodit do domů s naučenou formulkou "trick or treat". Když majitel řekne "trick", děti mu musí předvést nějaký povedený kousek, který si připravily. Majitel domu jim většinou nadělí sladkosti a ovoce (to až dnešní doba s sebou přinesla také finanční odměnu a ovoce pak leckdy nahradí značková mikina či kolečkové brusle). Ačkoli do Česka tento svátek zatím příliš nepronikl a dáváme přednost spíše tradičním "Dušičkám", také u nás se s příznivci Halloweenu můžeme každý rok setkat.

- Zatímco jedni smrt oslavují, neboť věří v nesmrtelnost duše, druzí ji oplakávají. Ať už patříte do jedné či druhé skupiny, v tyto dny je třeba nejen vzpomínat na ty, kteří mezi námi již nejsou, ale také uvědomit si, jak žijeme své vlastní životy. Všechny překážky existují jen ve vaší hlavě. Věřte v nemožné... Život musíte žít, ne jej jen přežívat! Pojměte Halloween jako oslavu života a zúčastněte se některé z Halloween párty!
- Mimochodem: Víte, že dýně není zelenina ale ovoce?

(zdroj: Chci moc poděkovat Lennie, protože tohle celé je její dílo:) )

James Roday - Biography

18. listopadu 2008 v 20:42 James Roday
Tak tohle jsem po netu sháněla, kde jsem mohla, aby to bylo aspoň trochu originální:)


James Roday Rodriguez se narodil 4. dubna 1976 v městě San Antonio, stát Texas. Pochází ze smíšeného manželství, jeho otec Jim Rodriguez má hispánské předky. Po vystudování střední školy Taft High School se vydal do New Yorku na místní univerzitu: New York University's Experimental Theatre Wing, kde začal studovat divadlo. Studium úspěšně zakončil a spolu s Bradem Raiderem v Los Angeles založil divadelní skupinu Red Dragon Squadron. Spolu s touto skupinou nastudoval a následně i představil několik divadelních produkcí, např. "Tři sestry" ("The Three Sisters") od Čechova či "Večer tříkrálový " od Shakespearea.

Po pár pokusech prorazit u filmu a nevýznamných roličkách ve filmu "Brzy to přijde" ("Coming Soon", USA, 1999), "Repli-Kate" (USA, 2002) a "Showtime" (USA, 2002), ve kterém se mimo jiné potkal s Robertem De Nirem a Eddiem murphy. První významnější roli dostal až v nezávislém filmu Thomase Hadena Churche: "Ubaleno v Kansasu" ("Rolling Kansas") v roce 2003. Film pojednává o cestě pěti kluků, vydávajících na cestu k objevení tajného vládního pole s konopím, které našli na mapě.

V roce 2005 účinkoval i ve filmech "Mistři hazardu" ("The Dukes of Hazzard") a "Nechod' klepat na dveře" ("Don't Come Knocking").

Svoje obzory si rozšířil v roce 2006, kdy byl spoluautorem scénaře k filmu "Vlci" ("Skinwalkers"). Samotný film byl veřejností ohodnocen jako špatný, ale těžko soudit jak se na tom podílel scénář.

V roce 2006 také sám režíroval film "Gravy".

Jamesovým vrcholem je ale jeho televizní kariéra, kde po krátkém účinkování v seriálu "Miss Match", seznámil s herci jako: Daniel Dae Kim ("Ztraceni" / "Lost") nebo Lisa Edelstein ("Dr. House" / "House M.D"). V roce 2003, ztvárnil v seriálu "Psych" ("Agentura Jasno", USA, 2006) roli Shawna Spencera, který spolu se svým nejlepším kamarádem Gusem založil soukromou detektivní agenturu. Díky neobyčejným vlastnostem, cvičených už od malička, je Shawn schopen vyřešit i ten nejkomplikovanější případ, s jakým si policie neví rady. Jeho skvělé vnímání i těch nejmenších detailů je na tomhle seriálu právě originální. "Psych" v sobě spojuje napětí s komediálními prvky a výsledek byste si tudíž neměli nechat ujít. Tenhle seriál určitě patří k tomu nejlepšímu, co za oceánem v poslední době vzniklo.

Za tuto roli byl taktéž nominován v roce 2006 na Satellite Award v kategorii Nejlepší herec v seriálu, komedii či muzikálu.

V současné době se připravuje na natáčení třetí série "Psych" a v soukromém životě žije s Maggie Lawson, která v tomto seriálu ztvárňuje jednu z hlavních postav, policistku Juliet O´Harovou.


My

18. listopadu 2008 v 19:37
Co jsem zatím dostala?? no, můžete se podivat na mou skromnou sbírku

Od: Mystery18.blog :)
Opět od Mystery18 :)

For: Mystery18

18. listopadu 2008 v 19:32 Diploms
At' si Mystery18 vyzvednou svuj diplomek:P Mimochodem, kdyby se někdo chtěl podivat: http://mystery18.blog.cz


Autograph of Craig Charles

16. listopadu 2008 v 15:29 Craig Charles
Tak tady je autogram Craiga Charlese, který hraje v seriálu Red Dwarf Listyho:


News - Robbie and Ayda Field

13. listopadu 2008 v 21:14 Robbie Williams
Čtvrtek, 26. června, 2008

Nešt'astně zamilovaný Robbie Williams opět neuspěl, rozešel se s jeho poslední přítelkyní

Od: Richarda Simpsona
Poslední aktualizování v 19:29, 25.června 2008

Ano, my všichni jsme věděli, že Robbieho vztahy netrvají dlouho. Robbie Williams se rozešel s přítelkyní, se kterou chodil necelý rok, Aydou Field.

Robbie Williams se znovu stal Los Angeleským svůdníkem, poté co se rozešel s jeho o rok mladší přítelkyní Aydou Field.
Zdroje uvádí, že Rob chce zoufale vztah.Vždycky bral Aydu na romantické výlety po Evropě a poslední dobou hodně do Mexika, ale nakonec nemohla pochopit jeho odpor vůči společnosti a výstřednosti v LA.

"Aydu Rob přitahoval, protože byl úplně jiný, než průměrný chlápek v LA, ale nakonec to dopadlo tak, že skončil jejich vztah. On je prostě jiný."
Když se Robbie na začátku měsíce po dlouhé době objevil na večírku, bylo to velmi neobvyklé.
"Robbieho lhostejnost k LA je známa, ale přišel, protože byl na ni naštvaný." dodává zdroj.

"Byl spokojený, když zůstával doma, dal si něco k jídlu a díval se na DVD, zatímco Ayda toužila ponějaké okouzlující noční procházce."

"Stalo se to, protože Ayda strašně toužila po pokroku v kariéře, a hrát tu svou Hollywoodskou hru, což znamená klábosit, setkávat se se správnými lidmi a natáčet filmy v těch správných společenských kruzích."

"Dosud se Robbie nestaral. Nepotřeboval to. Ted' je ale nejistý kolem všeho a neví, co si může dovolit."
Rob dal jejich vztahu vážný krok, ale opravdová skutečnost byla, že nebyli na stejné vlně, a to ani v období, když spolu bydleli.
Hraní golfu, turistika a touha po soukromí, to není to, co 29-letá herečka chce nebo potřebuje.
Náš zdroj také říká, že 34-letý Robbie a Ayda, jsou "stále přátelé", a že Robbie si už horlivě hledá jinou dívku.

Nyní je Rob zpátky v Los Angeles a doufá, že se pobaví s dívkami v LA, a možná by se z toho mohl vyvinout vážný vztah.

(zdroj: já)
---------------------------------------------------------------------------
Vydáno dne: 16. 10. 2008

Robbie Williams opět s Aydou!

Rob se nedávno znovu dal dohromady s přítelkyní Aydou, a chce jejich vztah utvrdit společným dítětem...
Říká se, že rozchod údajně ani nebyl, jak tvrdily všechny bulvární články...
Zdroj blízký Roba pověděl deníku Daily Star: "Robbie a Ayda jsou opět spolu a jedna z věcí, která jim pomohla opět k sobě byl syn jeho kamaráda Johnnyho. Pomohl jim se k sobě vrátit a také s nimi strávil hodně času u Roba doma v Hollywoodu. Tím, že s ním Rob strávil nějaký čas, si uvědomil, po čem touží. Chce být táta."
"Ale i přes jejich velké plány Rob vyloučil možnost, že by si Aydu vzal." dodal zdroj.

(No, nevím jak na tuhle zprávu budou reagovat jeho četné fanynky... Jistě já jsem taky jeho fanynka, ale musím se bohužel zdržet ovlivňujících komentářů...xD)

--------------------------------------------------------------------------
Vydáno: 13.10. 2008

Robbie si koupil další dům

A kde?? No jak jinak než v LA, kde ted´ žije i s přítelkyní Aydou Field... Dům v Los Angeles si Rob pořídil za 12 milionů liber i se svou přítelkyní Aydou. Smlouvu podepsal tento týden...
Jako sousedy bude Rob mít například Roda Stewarta, Denzela Washingtona, Eddieho Murphyho a Sylvestera Stallonea.

Zdroj blízký Roba řekl: "Rob se už chvíli poohlížel po novém domě. Líbí se mu toto místo a rozhodl se, že s Aydou začne na novo v novém domě, který bude jejich společným majetkem."

Dům stojí v části Los Angeles - Beverly Park Estate, kde je asi nejdražší bydlení v Californii. Dům ve středomořském stylu se rozkládá na bezmála dvou akrech, má sedm koupelen, samostatný dům pro hosty, část pro zaměstnance a obrovkou terasu. Pyšní se i několika fontánami, lázněmi, několika bazény a velkým hřištěm.

(Takový barák by chtěl asi každý...)

(zdroj: časopis The Sun a http://robbiewilliams.webz.cz)

Autograph of Chris Barrie

13. listopadu 2008 v 21:07 Chris Barrie
Autogram Chrise Barrieho - predstavitele Arnolda J. Rimmera:
chris barrie

Rimmer Song

13. listopadu 2008 v 20:58 Red Dwarf
Pokud si vzpomínáte, tak v sedmé sérii Trpaslíka bylo v díle "Stesk" ("Blue") jak Listy vzpomínal na Rimmera. Zazněla tam písnička od Rimmera, když Kryton vytvořil tzv. Rimmerovskou zkušenost. Bylo to vlastně muzeum o Rimmerovi - problém byl spíš v tom, že bylo podle Rimmerova deníku, takže bylo v podstatě nepravdivé.... jesli chcete vědět více:
Sehnala jsem tu písničku, která tam zazněla a jestli ji chcete (je ve formátu mp3), stačí napsat na: Jane.forever@seznam.cz

Rimmer Song

If you're in trouble he will save the day,
He's brave and he's fearless come what may,
Without him the mission would go astray.

He's Arnold, Arnold, Arnold Rimmer,
Without him, life would be much grimmer,
He's handsome, trim, and no-one's slimmer,
He will never need a zimmer.

He's Arnold, Arnold, Arnold Rimmer,
More reliable than a garden strimmer,
He's never been mistaken for Yul Brynner,
He's not bald and his head doesn't glimmer.

Master of the wit and the repartee,
His command of space directives is uncanny,
How come he's such a genius? Don't ask me!

Ask Arnold, Arnold, Arnold Rimmer,
He's also a fantastic swimmer,
And if you play your cards right,
then he just might come round for dinner!

He´s Arnold, Arnold, Arnold Rimmer,
No rines have now a part from quimmer,
He …… out before we … to stimmer,
Fay out, you stupid blimmer!Directives

13. listopadu 2008 v 17:42 Red Dwarf
Jistě si vzpomínáte na ty části v seriálu, kdy Rimmer řekl číslo nějaké Directivy Vesmírného Sboru a Kryt'ák ho opravil... myslím, že tohle vám pomůže se v tom trochu zorientovat:

Directives (Directivy Vesmírného Sboru):


# 5 - V případě hrubé nedbalosti hlavního počítače vedoucí k ohrožení posádky jsou všechny lodě Jupiterské důlní společnosti povinny mít záložní počítač, který nahradí počítač hlavní. (11.Queeg)
# 169 - Hologram může být vypnut, pokud je jiný hologram v dané situaci užitečnější. (28.Karanténa - Quarantine)
# 195 - Při nedostatku elektrického proudu musí hologram na lodi položit svůj život, aby přežili živí členové posádky. (22.Bílá díra - White hole)
# 312 - Osoby v karanténě mají právo na minimální rozptýlení. (28.Karanténa - Quarantine)
# 497 (597) - Pokud někdo vyčerpá kredit, bude mu odepřeno jídlo i pití, dokud účet nevyrovná. (11.Queeg)
# 595 - Pokud byl člen posádky vystaven nebezpečí nákazy, musí být, nehledě na screening, umístěn na 12 týdnů do karantény. (28.Karanténa - Quarantine)
# 597 - Na lůžko v karanténě má právo jen ten, kdo je v evidenci. (28.Karanténa - Quarantine)
# 699 - Po pěti dnech v karanténě mají osoby právo na nový screening. (28.Karanténa - Quarantine)
# 1742 - Žádný důstojník se nesmí hlásit do služby v zrzavém tupé. (31.Psirény - Psirens)
# 1743 - Žádná loď se nesmí pokoušet proletět pásem asteroidů bez deflektorů. (31.Psirény - Psirens)
# 5796 - Žádný důstojník nad hodnost podporučíka se nesmí hlásit do boje s piercingovanými bradavkami. (31.Psirény - Psirens)
# 34124 - Se zubní protézou se nevěnujte orálnímu sexu ve stavu beztíže. (32.Legie - Legion)
# 68250 - V případě nebezpečí je rabínovi dovoleno provést židovský rituál obětování živého kuřete. (34.Emocuc ~ Polymorf II - Emohawk ~ Polymorph II)
# 196156 - Bude-li důstojník přistižen, jak očichává sedlo rotopedu v dámské tělocvičně, bude propuštěn bez soudu. (35.Rimmerosvět -Rimmerworld)
# ? - Prvořadou povinností posádky je kontaktovat jiné formy života, vyměňovat si různé informace a pokud je to možné, přivést si je domů. (15. Polymorf - Polymorph)
# ? - Každý vězeň musí být klasifikován jako muž nebo žena a umístěn do příslušné části věznice, aby se předešlo pohlavním rozporům. (48. Kasandra - Cassandra)
# ? - Na lodích Jupiterské důlní společnosti nesmí být žádné domácí zvíře, které neprojde karanténou. (51. Pete 2.část - Pete ~ Part 2)

Rimmer's Directives (Rimmerovy Directivy):

# 271 - Ani náhodou ty zmetku plechovej! (22.Bílá díra - White hole)
# ? - Nikdy si nezahrávej s ničím, co má víc zubů, než Addamsova rodina. (15. Polymorf - Polymorph)
# ? - Člen posádky si nesmí čistit zuby e-strunou ze své kytary, poté, co zasviní postel nadřízeného obsahem svého sendviče. (28.Karanténa - Quarantine)

Charter of the People (Charta Národů):

# 3943615880932/B - Všechny národy na konferenci mají nárok pouze na jedno parkovací místo. (33.Pistolníci z Apokalypsy - Gunmen of the Apocalypse)
# 3943615880932/C - Váleční zajatci mají právo na nenásilné zacházení. (33.Pistolníci z Apokalypsy - Gunmen of the Apocalypse)


Wallpaper of Robbie

13. listopadu 2008 v 17:29 Robbie Williams
Á jé... náš showman rád hraje fotbal, tak jsem toho využila k další tapetě

Rob Williams

Wallpaper of Dom

13. listopadu 2008 v 17:26 Dominic Monaghan
Tapeta Dominica Monaghana zde nesmí chybět, a proto ji sem dávám:) Určitě si to zaslouží nejen za své herecké výkony...

Dom Monaghan