About Red Dwarf

8. listopadu 2008 v 17:24 |  Red Dwarf
Red Dwarf (Červený Trpaslík) je úspěšný kultovní sci-fi Britský sitcom stanice BBC.
Red Dwarf
Červený trpaslík je přes osm kilometrů dlouhá, kosmická loď vyrobená ve třiadvacátém století, která patří Jupiterské důlní společnosti. Původně měla 169 členů posádky a 400 vězňů, které převážela. Jenže to bylo před třemi miliony let , než došlo k ozáření smrtelnou dávkou kadmia 2, díky nedostatečně opravenému tepelnému štítu, a celá posádka kromě jediného člověka zahynula.

Takový je začátek komediálního seriálu - celá lidská rasa vymřela, až na Davida Listera, který byl v době výbuchu kvůli porušení předpisů ve stázové komoře (byl obviněn, z propašování kočky na palubu a uvězněn, jelikož ji odmítl kapitánovi vydat), a byl probuzen až za tři miliony let od ozáření, poté co radioaktivita klesla na bezpečnou hranici. Jako společnost mu palubní počítač Holly vytvořil holografickou simulaci neschopného palubního technika a nejneoblíbenějšího člena posádky Arnolda J. Rimmera. K jejich překvapení se objevil další obyvatel lodi - Kocour vyvinutý během tří miliónů let z Listerovy kočky, která přežila výbuch ve skladišti. K posádce přibyl později popletený android Kryton 2X4B 523P s poruchami programu připomínající některé charakterové vady u lidí. Byl stvořen k tomu aby pomáhal a sloužil lidem. Postupem času se jeho poslušnost vytrácí, je schopen lhát, urážet i odporovat. Ke konci seriálu přiberou do party (někteří velmi neochotně) ještě Kristine Kochanskou, mladou navigační důstojnici, původně z jiné dimenze.

V tomto složení bloudí posádka Červeného trpaslíka bezbožným, pustým, a nepřátelským vesmírem, přičemž prožívá nesčetná neuvěřitelná dobrodružství. Mají pozoruhodnou schopnost zaplétat se do malérů a pořádnou dávku štěstí, protože se z nich téměř vždy dostanou se zdravou kůží. (pův. text.: www.cerveny-trpaslik.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LIduska | 6. června 2009 v 13:31 | Reagovat

hlasla sem ti :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama