Seth Green - Biography

9. listopadu 2008 v 16:57 |  Seth Green
Tohle je životopis, jsem sama přeložila z originálu v angličtině. Ještě ho můžete najít na serveru www.osobnosti.cz , kam jsem do přidala. A všechny údaje jsou ověřené, takže se nestrachujte, že si vymýšlím nějaké blbosti.

Seth Green
163 cm vysoký Seth Green (Celým jménem: Seth Benjamin Gesshel Green) se narodil 8. února 1974 ve Philadelphii. Jeho otec Herb Green byl učitelem matematiky a jeho matka Barbara umělkyní. Jeho první příležitost před kamerou přišla již v deseti letech, kdy se objevil v komediálním dramatu "Hotel new hampshire", kde si zahrál spolu s Jodie Foster. V jedné z prvních reklam, kterou dělal, měl za partnerku Sarah Michelle Gellar, které v té době byly 4 roky. Poté se začal plně věnovat herectví, ale současně navštěvoval státní školu a hrál fotbal. Roku 1991 ukončil střední školu.

V roce 1997 se zelenooký Seth po třinácti letech herecké kariéry objevil v téměř třiceti filmech a pořadech, ale přesto nebyl příliš známý. Jenže v tom roce dostal nabídku na vedlejší roli v komedii "Špionátor". Seth roli přijal a z filmu se stal hit (ve videopůjčovnách, v kinech propadl) a Seth se svou malou, ale nezapomenutelnou kreací syna Dr. Zlouna dostal do širšího povědomí. Roku 1997 taky přijal roli Ozze v seriálu "Buffy - Přemožitelka upírů". Dále následovaly filmy, jako komedie "Poslední mejdan" ("Can't Hardly Wait" 1999), thriller "Nepřítel státu" ("Enemy of the State" 1998) s Willem Smithem, hororová komedie "Ruka Zabiják" (Idle Hands - 1999) s Eldenem Hensonem a Devonem Sawou (což sice taky propadlo v kinech, ale film si získal řadu příznivců). Velmi dobře se v kinech vedlo druhému dílu Špionátora s názvem "Austin powers: Špion, který mě vojel" ("Austin Powers: The Spy, Who Shagged Me" 1999). Tento snímek v USA vydělal přes 200 milionů, tedy čtyřikrát více než první díl.
Pak natočil poslední díl Austina: "Austin Powers: Goldmember" ("Austin Powers in Goldmember" 2002).

Následovala kratší herecká pauza a v roce 2001 se Seth objevil například v průměrné romantické komedii "Zlatíčka pro každého" ("America's Sweethearts"), kde se objevil po boku Julie Robertsové a dalších hvězd.
Jeho hvězda začala stoupat a on dostával stále výraznější role. Téhož roku zazářil po boku Rowana Atkinsona, Whoopi Goldbergové,Breckina Meyera a dalších v komedii "Milionový závod" ("Rat race"). V roce 2003 se objevil v hitu "Loupež po Italsku" ("Italian job"). V komedii "Nekecej a pádluj" ("Without a paddle" 2004) vytvořil jednu z hlavních rolí, z čehož se vyklubal překvapivě také slušný hit, což dokazuje, že Seth se jen tak neztratí. Stejně jako v romantické komedii "Dohazovač" ("The Best man" 2005).Dále ho můžeme vidět v hororu "To"("It"-1990), v akčním thrilleru Flákači ("Knockaround guys" 2001) nebo třeba v komedii "Scooby-Doo 2:Nespoutané příšery" ("Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed" 2004). Jeho role se vyznačují komediálností. Vždycky, když ho vidíme v nějakém filmu, na 100% víme, že nás pobaví.

Seth má původně zrzavou barvu vlasů, i když to většinou střídá.
V budoucnosti se nechce věnovat režii jak je u herců zvykem, ale chystá se produkovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lolrc | 5. dubna 2010 v 20:53 | Reagovat

seth is snall star :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama