Craig Charles - Biography

8. listopadu 2008 v 18:13 |  Craig Charles
Craig Charles
Craig Charles se narodil 11. 7. 1964 v Anglickém Liverpoolu, je herec, básník, rozhlasový a televizní moderátor, v Česku se proslavil díky roli Davea Listera v kultovním sci-fi sitcomu Červený Trpaslík.

Před svým účinkováním v zábavním průmyslu hrál Craig profesionálně fotbal, za anglický fotbalový klub Tranmere Rovers. Svoji kariéru začal jako recitátor v britském kabaretním turné, objevil se v nočním zábavném programu "Saturday Live", a později se stal moderátorem dětských televizních pořadů, jako "What's That Noise" ("Co je to za zvuk") na BBC 1. Objevil se taky v hudebním týdeníku BBC "The Oxford Road Show", kde vystupoval jako punkový básník/recitátor pod jménem 'Susan Williams'.

Jako herec se stal Craig hvězdou v roce 1988 díky roli Liverpoolského smolaře jménem Dave Lister v komediálním sci-fi seriálu BBC2 Červený trpaslík. Postavu hrál až do osmé (a prozatím poslední) série v roce 1999.
Craig dále moderoval následující pořady: CyberZone (1993, BBC2) - magazín o počítačových hrách a virtuální realitě, Funky Bunker (1997, ITV) - noční zábavná show, Jailbreak (2000, Five TV) - reality show a Weapons of Mass Distraction (2004, ITV) - noční talkshow. Vrcholem jeho moderátorské kariéry byla zřejmě práce na soutěži Robot Wars (Válka robotů), kterou uváděl pro BBC2 v letech 1998-2003 a potom pro Five TV v letech 2003-2004. Svůj hlas také propůjčil jako vypravěč v anglické verzi japonského populárního programu Takeshi's Castle na digitálním TV kanálu Challenge, byl kapitánem týmu ve vědomostní sci-fi soutěži Space Cadets v roce 1997 na Channel 4.
V roce 2005 začal Craig hrát v nekonečném seriálu Coronation Street na ITV jako Lloyd Mullaney, záletnický taxikář; ve stejném roce se zúčastnil sportovní reality show na Channel 4 The Games, ve které skončil čtvrtý v mužské části, i když propásl kvůli zranění dvě disciplíny.
V současnosti je DJ v rozhlasové stanici BBC 6 Music, moderuje The Craig Charles Funk Show, britský rozhlasový pořad představující směs funkové a soulové hudby. Spolupráce s BBC byla přerušena poté, co bylo ukončeno vyšetřování kvůli Craigově kouření cracku na zadním sedadle taxíku.
V září 2006 byl jeho rozhlasový pořad přejmenován na The Funk & Soul Show a dostal nového moderátora Eddieho Pillera.
Craig Charles se do pořadu vrátil 4.listopadu 2006, show je vysílána vždy v sobotu od 18h a zatím nepadlo žádné rozhodnutí, zda se pořad vrátí do pátečního programu.
V roce 1994, kdy skončila šestá řada Červeného Trpaslíka, byl Charles obviněn ze znásilnění a zatčen. Pro nedostatek důkazů byl však zbaven všech obvinění. Craigovo zatčení opozdilo sedmou sérii Červeného Trpaslíka.
V prosinci 2006 byla premiéra filmu Fated s Craigem Charlesem.

Rodina:
Jeho mladší bratr Emile Charles je rovněž hercem a hrál mladého Listera v epizodě Fotostroj času z III. série Červeného Trpaslíka.

Craig byl ženatý s Cathy Tyson, známou například z filmu Mona Lisa, od roku 1984 do roku 1989. Po rozvodu pak žil se svou přítelkyní, zpěvačkou Suzanne Rhatigan, která si v Červeném Trpaslíkovi zahrála Listerovu chiméru v epizodě "Kamila."
V současné době je podruhé ženatý (od 9.srpna 1997). Má dceru Ann-Jo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FigueroaNadia | E-mail | Web | 17. května 2012 v 1:23 | Reagovat

It's good that people can get the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> and that opens completely new opportunities.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama