Elden Henson - Biography

11. listopadu 2008 v 16:47 |  Elden Henson
Pokud ještě tohoto herce neznáte, je načase se seznámit:) Je taky možné, že jste ho už viděli, jen si ho nepamatujete... Každopádně tohle přeložit mě taky stálo hodně práce a sil...
Elden Henson
Herec narozený 30.8. 1977 v USA, hraje už od tří let. 175 cm vysoký Elden Henson, nazývaný jako Elden Ratliff nebo Elden Ryan Ratliff strávil většinu svého života na očích veřejnosti. Dříve byl modelem, pak následovaly menší role ve dvou filmech "The Verdict" (Česky: "Rozsudek") (1982) a "Daniel" (1983).V pěti letech, již filmový veterán, se Henson pokusil dostat se do televize s běžnou rolí v dramatu "As The World Turns". Poté následovaly filmy "Amazing Stories" (1985) a "Highway to Heaven" (1987) na stanici NBC. Také byl viděn v minisérii "Elvis and Me" (ABC, 1988).
Kulatá tvář,blonďatý a mírně buclatý Henson, měl svou první podstatnou roli v roce 1989 ve filmu "Turner & Hooch".Více pamětihodný byl jako Fulton Reed v Disneyovském filmu "The Mighty Ducks" ( v ČR pod názvem "Šampióni") (1992), kde byl spoluúčinkujícím jeho mladší bratr Garette. Další pokračování tohoto filmu v letech 1994 a 1996 bylo populární. Trilogií "The Mighty Ducks" si Henson získal fanoušky a vydláždil si tak cestu pro větší role...

V roce 1998 mladý herec vzal spoluúčinkující roli. Hrál fyzicky přerostlého, ale citově nevyspělého Maxe v "The Mighty" (My známe pod názvem "Max a Kevin" ), kde mu opakem byla postava Kierana Culkina, přemýšlivého, ale neschopného Kevina. Jejich přátelství na plátně bylo dojemné, a Henson vydával citlivý a přesvědčivý výkon. Ukázal, že roky zkušeností v povolání, z něj udělalo žádoucího a skvělého herce.
Vybraní kritici ho popsali jako poctivého, upřímného a vyzralého: tím se dostal mezi nejsledovanější lidi současnosti.
Henson s Culkinem zase sehráli tým, v komedii "She's All That" ("Taková normální holka")(1999). Elden hrál nejlepšího kámaráda Laney (herečka: Rachael Leigh Cooková), zatímco Culkin hrál jejího mladšího bratra.
Hensonovi se hrnulo stále víc nabídek... Vidět jsme ho mohli v jeho dalším filmu, s Devonem Sawou a Sethem Greenem, v hororové komedii "Idle Hands" ("Ruka zabiják") (1999). Ten samý rok natočil ještě film "Othello" nazývané také "O" (2001), kde hrál s Joshem Hartnettem a Mekhi Phiferem.
Henson ukázal zájem ve psaní scénářů a v režírování. Zrežíroval krátký amatérský film a napsal již několik scénářů k filmům.

V roce 2002 hrál ve filmu "Cheats" ("Spolek machrů") jednoho ze čtyř kámošů ze střední školy a v roce 2003 dostal menší roli ve filmu "Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd" ("Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda").
Hrál taky v pokračování seriálu "Project Greenlight" (2003). Ve filmu "The Battle of Shaker Heights" (film získal nominaci na cenu Emmy) (taky rok 2003) hrál Barta, nejlepšího kámoše Kellyho (hrál ho Shia LaBeouf), kterému se líbí Bartova sestra (Amy Smart).

bratry: Ericka Ratliffa (starší) a Garetta Ratliffa Hensona (narozený 5.1. 1980; hrál s Eldenem ve dvou dílech "The Mighty Ducks").

Kdybyste se o něm chtěli dovědět možná něco víc: http://www.osobnosti.cz/elden-henson.php
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama