Halloweenské hry

24. listopadu 2008 v 19:19 |  Halloween
K Halloweenu patří samozřejmě i zábava a nejen strach. Proto je tady taky pár her:

Apple Pass - Děti se seřadí do dvou řad, každá řada má stejný počet dětí. Děti pak mají za úkol předat jablko osobě za sebou - ovšem pozor, pouze za pomoci své brady! Jablko nesmí upadnout. Jakmile se tak stane, skupina, které jablko spadlo, musí začít od začátku…
Bobbing for Apples - Položíme jablka do velké kádě či vany s vodou. Jablka začnou na vodě plavat. Děti si dají ruce za záda a jejich úkolem bude vyndat jablko z vody pouze za pomoci úst.
Apple Paring - Pro větší děti je připravena další klasická Halloweenská hra. Dítě si vezme jablko, nožík a talíř. Vyhrává ten, kdo oloupe z jablka co nejdelší a nejužší slupku.
Ghost Stories - V této hře jde o to udělat maximální efekt. Tvůj příběh by měl být klasický duší příběh nebo městská legenda. Svíčky, divné nosy a skryté vtípky vytvoří ten pravý strach.
- Nápady jak začít příběh:
Jednou šel starý muž hřbitovem....
Jednou byla stará dáma která vypadala jako čarodějnice....
Halloweenské otázky - "Dýňové otázky" je jedna z nejoblíbenějších party her. Jeden člověk stojí před zbylými účastníky a snaží se neusmívat, když se ho ostatní ptají na nejrůznější otázky. Chyták je v tom, že na každou otázku, kterou dostane, musí odpovědět slovem "Dýně". V návalu otázek je velmi těžké udržet kamennou tvář a neusmát se. Při otázkách jako: "Jak by jste jedním slovem popsala hlavu vašeho přítele?" nebo "Jaký dárek by jste rád(a) dostal(a) pod vánoční stromek?". Jakmile se tázaná osoba poprvé usměje, prohrála a na řadě je někdo jiný. Ideální je rozdělit soutěžící na dva týmy. Nemusíte hrát pouze se slovem dýně, použijte i jiná slova s Halloweenskou tematikou.
Halloweenský závod - Rozmístěte halloweenské sladkosti po celé ploše, kde se závod uskuteční, tak aby nebyly na první pohled vidět a byly skryté. Můžete ukrýt i malé dýně, které vystřihnete z kartónových papírových krabic - každá taková dýně na sobě bude mít číslo. Ten kdo najde nejvíce sladkostí a dýní s největším celkovým součtem je vítěz. Tím ale soutěž nekončí, všechna čísla vložte do dýně a vytáhněte z ní jedno číslo. Ten kdo našel větší číslo vyhrává další cenu. Odměněni tak nemusí být jen ti nejrychlejší.
Zabalte mumii - Lidé jsou rozděleni do skupinek po dvou. Jeden z dvojice je mumie a ten druhý je tzv. balič. Baliči je přidělena role toaletního papíru, aby jí zabalil svoji mumii. Cíle hry je pomoci povelu "Teď. U dětí dbejte na to, aby nezakryli své mumii ústa, nos nebo oči. Dávejte pozor i na to, aby ruce byly od těla a mumie neměla přivázané ruce k tělu. Ideálně by každý tým měl určitý časový limit (zhruba 5 minut), potom opatrně mumie rozbalte a použijte ten samý toaletní papír k další hře. Tato hra se vám určitě bude líbit.

Případně se můžete pobavit křížovkami, doplňovačkami aj. :
!Ale Pozor! Tohle co tu mám bych radila spíše angličtinářům. Ale i se slovníkem se dá pracovat:)

- tady musíte správně seřadit anglická slova (všechny jsou s halloweenskou tématikou!)
- tady slova doplníte tak, aby k sobě navzájem pasovala a tady dole taky to samé
- a tady... no ta dýně... do 18 umí počítat snad každý, ne?! :D
- a na závěr pár omalovánek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kikin | 1. listopadu 2014 v 12:11 | Reagovat

:-) hello play game is very goot

2 makya | 1. listopadu 2014 v 12:12 | Reagovat

:-!  hruza

3 klarka | 1. listopadu 2014 v 12:13 | Reagovat

chtělo by to více věcí ale je to hezky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama