Herci a tvůrci

9. listopadu 2008 v 16:26 |  Red Dwarf
Pokud vždycky čekáte až na závěr dílu abyste se mohli mrknout na titulky kdo onu postavu hraje, protože jste to zapoměli, nebo náhodou nevěděli, nevadí! Já jsem tady zpracovala ty nejhlavnější postavy. Ovšem, kdybyste se chtěli podívat kdo hrál nějakou postavu, která byla třeba jen v jednom díle, dám vám tip, kde se můžete podívat na všechny herce, kteří se tam kdy mihli: http://www.cervenytrpaslik.cz/index.php?id=herci&mnu=2

Chris Barrie
Jednu z hlavních postav seriálu, Arnolda J. Rimmera, které často neřeknou jinak než "dutohlav" nebo "magor", hraje herec Chris Barrie. Hraje technika 2. třídy, posedlého Directivami Vesmírného Sboru. Celé jméno Rimmera je Arnold Jidáš Rimmer, nechává si ale s klidem říkat jen příjmením. Občas se v seriálu naskytly chvíle, kdy mu Lister řekl "Rimmsy", ale nebylo to často, jak jistě chápete:) Árný umřel na lodi Červený Trpaslík kvůli špatně spravenému tepelnému štítu, který spravoval samozřejmě on. Místo jeho smrti? No, stalo se to v kapitánově kanceláři, když mu kapitán nadával, že špatně spravil tepelný štít...Za 3 miliony let od této katastrofy dělá jako hologram nemilou společnost Daveu Listerovi.

Craig Charles
Zřejmě posledního žijícího člověka Davida Listera, technika 1. třídy, který je jediným podřízeným Arnolda Rimmera, hraje Craig Charles.
"Listy a Rimmsy", jak řekl Rimmer v jednom díle, mají tu nejmenší funkci. Jsou ještě míň než kterákoliv jiná funkce na lodi, dokonce i míň než robíci. Lister výbuch na lodi přežil, protože byl celou dobu ve stázi (stázové komoře), kde se pro něj naprosto zastavil čas. Lister si rád užívá života, a s kamarády na Trpaslíkovi popíjeli drinky den co den. Právě proto není zrovna nadšen, když lodní počítač Holly udělá holografickou simulaci otravného Rimmera, i když je zajímavé, že právě on se k němu chová nejvíce "přátelsky". Mimochodem... Nikdo nemůže vystát, když hraje na svou kytaru.

Danny John-Jules
Postavu extravagantního a módou posedlého Kocoura hraje Danny John-Jules.
Kocourovi předci pocházeli z Listerovy těhotné kočky Frankenštaina. Její kot'ata se pak celých tři miliony let, když byl Lister ve stázi, vyvýjela a protože všichni ostatní kočičí lidi odjeli z Trpaslíka, zbyl na lodi jen tenhle Kocour, který pak v seriálu tvoří jednoho z posádky Červeného Trpaslíka.
Metrosexuál Kocour nešetří vtipem a sarkasmem hlavně na adresu Rimmera. Právě on totiž vymyslel Rimmerovi nejvíce přezdívek...

Kryten
Popletený android Kryton, se na lod' Červený Trpaslík dostal, když ho Rimmer, Lister a Kocour zachránili z trosek jeho bývalé lodi, kde dělal sluhu. Herec se jmenuje Robert Llewellyn.
Kryton je android celým jménem Kryton 2X4B-523P. Jak sám uznal, to 2X4B se mu příliš nelíbí. Je posedlý čistotou a všude uklízí, je tak totiž naprogramovaný. Ale jeho poslušné chování robota se Lister úspěšně pokusí nabourat, když ho naučí lhát, odporovat a jiné "špatné" lidské vlastnosti...

Annett Chloe
K posádce Červeného Trpaslíka patří ještě částečně důstojnice Christine Z. Kochanská, kterou v seriálu ztvárnila Annett Chloe. Byla tam celou osmou sérii a skoro celou sedmou. Hraje mladou navigační důstojnici a Lister ji miluje. V jiné dimenzi jsou dokonce manželé...


all of the best
Tvůrci scénáře jsou už od první série Doug Naylor a Rob Grant, ale Rob Grant v osmé sérii už ne. V sedmé a osmé sérii se přidal Paul Alexander a část sedmé série se na scénáři podílel i sám představitel Krytona - Robert Llewellyn.
Kromě páté a šesté série vše režíroval Ed Bye.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je nejlepší z "Červeného Trpaslíka" ??

Rimmer
Lister
Kocour
Kryton
Holly
Kochanská

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama