James Roday - Biography

18. listopadu 2008 v 20:42 |  James Roday
Tak tohle jsem po netu sháněla, kde jsem mohla, aby to bylo aspoň trochu originální:)


James Roday Rodriguez se narodil 4. dubna 1976 v městě San Antonio, stát Texas. Pochází ze smíšeného manželství, jeho otec Jim Rodriguez má hispánské předky. Po vystudování střední školy Taft High School se vydal do New Yorku na místní univerzitu: New York University's Experimental Theatre Wing, kde začal studovat divadlo. Studium úspěšně zakončil a spolu s Bradem Raiderem v Los Angeles založil divadelní skupinu Red Dragon Squadron. Spolu s touto skupinou nastudoval a následně i představil několik divadelních produkcí, např. "Tři sestry" ("The Three Sisters") od Čechova či "Večer tříkrálový " od Shakespearea.

Po pár pokusech prorazit u filmu a nevýznamných roličkách ve filmu "Brzy to přijde" ("Coming Soon", USA, 1999), "Repli-Kate" (USA, 2002) a "Showtime" (USA, 2002), ve kterém se mimo jiné potkal s Robertem De Nirem a Eddiem murphy. První významnější roli dostal až v nezávislém filmu Thomase Hadena Churche: "Ubaleno v Kansasu" ("Rolling Kansas") v roce 2003. Film pojednává o cestě pěti kluků, vydávajících na cestu k objevení tajného vládního pole s konopím, které našli na mapě.

V roce 2005 účinkoval i ve filmech "Mistři hazardu" ("The Dukes of Hazzard") a "Nechod' klepat na dveře" ("Don't Come Knocking").

Svoje obzory si rozšířil v roce 2006, kdy byl spoluautorem scénaře k filmu "Vlci" ("Skinwalkers"). Samotný film byl veřejností ohodnocen jako špatný, ale těžko soudit jak se na tom podílel scénář.

V roce 2006 také sám režíroval film "Gravy".

Jamesovým vrcholem je ale jeho televizní kariéra, kde po krátkém účinkování v seriálu "Miss Match", seznámil s herci jako: Daniel Dae Kim ("Ztraceni" / "Lost") nebo Lisa Edelstein ("Dr. House" / "House M.D"). V roce 2003, ztvárnil v seriálu "Psych" ("Agentura Jasno", USA, 2006) roli Shawna Spencera, který spolu se svým nejlepším kamarádem Gusem založil soukromou detektivní agenturu. Díky neobyčejným vlastnostem, cvičených už od malička, je Shawn schopen vyřešit i ten nejkomplikovanější případ, s jakým si policie neví rady. Jeho skvělé vnímání i těch nejmenších detailů je na tomhle seriálu právě originální. "Psych" v sobě spojuje napětí s komediálními prvky a výsledek byste si tudíž neměli nechat ujít. Tenhle seriál určitě patří k tomu nejlepšímu, co za oceánem v poslední době vzniklo.

Za tuto roli byl taktéž nominován v roce 2006 na Satellite Award v kategorii Nejlepší herec v seriálu, komedii či muzikálu.

V současné době se připravuje na natáčení třetí série "Psych" a v soukromém životě žije s Maggie Lawson, která v tomto seriálu ztvárňuje jednu z hlavních postav, policistku Juliet O´Harovou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Onder | E-mail | 30. června 2009 v 7:15 | Reagovat

nuuuda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama