Johnny Depp - Biography

28. listopadu 2008 v 17:50 |  Johnny Depp
Tohle je můj asi nejoblíbenější herec:
Johnny Depp se narodil 9. června 1963 v USA v Kentucky.
Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Je nejmladší ze tří sourozenců: starší sestra Christie Dembrowski pracuje jako jeho osobní manažerka. Pak má ještě sestru Debbie a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr pořád cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Prý se stěhovali tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydleli. Rodiče měli navíc velmi výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, jeho rodiče se rozvedli.
Johnny se školou skoncoval v 16 letech, protože se rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji budoucí ženu Lori Anne Allyson, s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori, která byla filmová maskérka, seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Jeho prvním filmem byla "Noční můra v Elm Street / A Nightmare on Elm Street" (USA, 1984). Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala právě Johnnyho. A co se týče Johnnyho kapely The Kids, tak jsou stále úspěšní a občas uspořádají koncert i dnes.
Další role, kterou nejprve nechtěl, byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street" (USA, 1987). Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy "Střihoruký Edward / Edward Scissorhands" (USA, 1990), "Co žere Gillberta Grapea / What's Eating Gilbert Grape" (USA, 1993), "Ed Wood" (USA, 1994) či "Krycí jméno Donnie Brasco / Donnie Brasco" (USA, 1997) jen potvrdily jeho talent a za tři získal dokonce nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward", "Benny and Joon" (USA, 1993), "Ed Wood").
Během natáčení "Střihorukého Edwarda" poznal i svou lásku - herečku Winonu Ryder. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech ale přišel rozchod, a tak si Johnny nechal část textu smazat. Zbylo mu do nynějška jen "Wino forever" (opilec navždy). Johnny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě. Také nějakou dobu žil s Jeniffer Grey.
Měl problémy s drogami, ale když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper's Room v Los Angeles, naprosto ho to odradilo a rozhodl se přestat.
V roce 1997 měl svůj režijní debut "The Brave" / "Bojovník" a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace Man Ray.
Dne 27. 5. 1999 se mu v 8:25 večer v americké nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradis. Vanessa Paradis je ve Francii velmi oblíbená, vydala mnoho alb a zatím poslední je album Divinidylle (2007), za které doslata několik cen.
S Johnnym Deppem žije od roku 1998 a jsou poklánáni za nejzamilovanější pár Hollywoodu. S Vanessou žije Johnny ve Francii, i když mají i domy v Los Angeles, v Londýně, spoluvlastní restauraci v Paříži a vlastní ostrov v Karibiku.
Když byly jejich dcerce Lily 3 roky, tak se jejich rodina rozrostla o dalšího člena. 9. dubna 2002 se jim v 1:30 v noci narodil syn, který se jmenuje po svém otci, tedy John Christopher Depp III., ale říkají mu Jack. Obě jména svých dětí si nechal Johnny vytetovat na tělo, nápis : "Lily-Rose" má vytetovaný na hrudi u srdce a "Jack" má na levé ruce pod letícím vrabčákem (vrabčák je vzpomínka na Piráty z Karibiku). V roce 2001 se objevil ve snímku "Z pekla" / "From Hell" v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka Rozparovače.
S režisérem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů "Střihoruký Edward" a "Ed Wood" také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu "Karlík a továrna na čokoládu" / "Charlie and the Chocolate factory" nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu "Mrtvá nevěsta Tima Burtona". Johnny získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera "Hledání Země nezemě" / "Finding Neverland" (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddiem Highmorem. Také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství "Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly" / "Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl" (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku "Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže" / "Pirates of the Caribbean: Dead man's chest" a v roce 2007 se objevil v posledním díle Pirátů z Karibiku - "Piráti z Karibiku: Na konci světa" / "Pirates of the Caribbean: At the world's End".
Zatím nejnovějším filmem legendární dvojice Burton/Depp je film "Sweeney Todd: The daemon barber of Fleet Street" / "Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street" (USA, 2008). Je to vlastně muzikál. Příběh vypráví o neprávem uvězněném holiči, který když se vrací zpět do Londýna, se rozhodne pomstít soudci, který ho před 15-ti lety uvěznil a vzal mu jeho dceru. V tomhle muzikále Johnny Depp zpívá a jeho spolupachatelka je Paní Lovett, která Sweeneyho nebohé oběti zapéká do masových bochánků. Paní Lovettovou hraje manželka Tima Burtona - Helena Bohnam Carter. Za roli šíleného holiče byl nominován na Oscara a získal Zlatý Glóbus. S Timem Burtonem udržují dlouholeté přátelství, za kterého natočili celkem 6 filmů a chystají další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 týna | Web | 3. prosince 2008 v 11:00 | Reagovat

ten blog sdice není můj,ale líbí se mi...;)tak mu dělám reklamu..jinak vše je ok

2 Windstorminme☺ | Web | 3. prosince 2008 v 16:51 | Reagovat

Ahoj:) určitě budu ráda, když si mě přidáš, já si tě už hodila. Děkuju moc:)

3 Windstorminme☺, | Web | 4. prosince 2008 v 14:34 | Reagovat

čauky,tak jako SB Ti píšu koment....:P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama