Oliver Hudson - Biography

12. listopadu 2008 v 18:45 |  Oliver Hudson
Tenhle herec je také docela hodně známý, i když by se nedalo říci, že nějak extra moc... Aby o něm čeští diváci něco věděli, přeložila jsem jeho životopis, který je i na: www.osobnosti.cz.

Oliver Hudson
Vysoký, neodolatelný a mile usmívající se Oliver Hudson si poprvé získal pozornost národa, když hrál důležitou lásku Katie Holmes v seriálu "Dawson's Creek" ("Dawsonův svět"), který se natáčel v letech 1998-2003. Tímto se ztěžka vypracoval do světa showbiznisu. Byl středem herecké rodiny, ve které je zahrnuta jeho matka Goldie Hawn, nevlastní otec Kurt Russell a jeho sestra, filmová hvězda Kate Hudson (filmy např.: "How to Lose a Guy in 10 Days" - "Jak ztratit kluka v 10-ti dnech" - 2003).
Po natočení několika seriálových řad si konečně připadal, že někam patří a že slávu na něj nevrhá jen rodina, ale i jeho talent. V roce 2007 hrál v populárním seriálu "The Rules of Engagement".

Vlastním jménem Oliver Rutledge Hudson, přezdívaný Ollie, se narodil 7. září 1976 v Los Angeles, zpěváku a skladateli Billu Hudsonovi a filmové legendě Goldie Hawn. Oliver se měl narodit v srpnu, ale jeho matka ho nosila přes 9 měsíců. Žádný div, že při narození vážil 11 liber ( to je asi 5,5 kg). On a jeho sestra Kate Hudson mají nevlastní rodiče: Cindy Williamsovou a Kurta Russela. I přes popularitu jeho rodiny, vyrůstal jako normální dítě: Dělal domácí práce i domácí úkoly.
Díky jeho herecké rodině se k filmu dostal brzy. Natočil s kamarády krátké filmy, ale jeho první vášní byl hokej. Po střední škole se rozhodl věnovat hraní a režírování, studoval na filmové Universitě v Coloradu.
Po promování na universitě se přestěhoval zpět do L.A.
Jako usilovný herec strávil spoustu let chozením na konkurzy a pracoval taky jako asistent produkce na filmu Kurta Russella - "Executive Decision" ("Boeing 747 v ohrožení" 1996) -zatímco bokem píše a natáčí své vlastní filmy.
Dostal také pár doprovodných rolí - například v komedii, kde hraje jeho matka "The Out-of-Towners" ("Burani ve městě" 1999), ve které hrál syna Nancy Clarkové (Goldie Hawn) a Henryho Clarka (Steve Martin).
Ale významnou roli získal v roce 2000 ve filmu "Smokers" a v roce 2001 ve filmu "Going Greek". Tím se z Olivera stala rychle stoupající hvězda...
V roce 2002 dostal první stálou roli v konečné sérii seriálu "Dawson's Creek" ("Dawsonův svět"). Hrál tam barmana, který usiluje o to, stát se spisovatelem a byl přítelem Joey (Katie Holmes).
Tím si vydláždil cestu k hlavní roli v seriálu "My Guide to Becoming a Rock Star" (2002). Tam hrál kluka, který zdědil hudební talent po tátovi, tak hraje s rockovou skupinou v garáži. Seriál je vyváženě krutá realita života bojujícího muzikanta. Objevil se i ve vedlejší roli filmu "New best friend" ( "Lhostejnost" 2002)
Rok 2002 byl pro Hudsona velmi zaneprázdněným, a tak v roce 2002 vybral pohledného hereckého nováčka časopis People do ankety "50 Most Beautiful People" ("50 nejkrásnějších lidí").
Hudson dostal jen malé role před znovunavrácením do televize v roce 2004, kde hrál v seriálu "The Mountain" ("Zimní ráj" 2004) dědice zimního lyžařského letoviska.
Nehrál tam ale nastálo, protože dostal nabídku k seriálu "The Rules of Engagement", který měl premiéru v roce 2007.

Hudson si vzal za manželku herečku Erinn Barlett. Svatba se konala 9. června 2006 v Mexiku. Erinn je bývalá "Miss Massachusetts Teen USA" a "Miss Teen USA" roku 1991. V březnu 2007 ohlásila dvojice, že čeká dítě. Jejich syn Wilder Brooks Hudson se narodil 23. srpna 2007 v Los Angeles.
Jeho expřítelkyní byla chvíli i herečka Vinessa Shaw.

- V roce 2005 se zúčastnil taky světové soutěže "World Series of Poker.
- Oliver je hercem, ale taky asistent produkce a věnuje se i zpěvu.

Rodina: děda Edward Rutledge Hawn; babička Laura Hawn (dostala pár menších rolí ve filmech své dcery Goldie Hawn); nevlastní bratři: Wyatt Russell (narozen: 10.7. 1986), Boston Russell (nar.: 1980), Zachary Hudson; nevlastní sestra Emily Hudson, otec William Louis Hudson (Bill Hudson - vzal si Goldie Hawn v roce 1976 a rozvedli se v roce1980; vzal si herečku Cindy Williams v roce 1982); matka Goldie Hawn (nar.: 21.11. 1945); sestra Kate Hudson (nar.: 19.4. 1979); syn Wilder Brooks Hudson (nar.: 23.8. 2007); manželka Erinn Barlett (vzali se 9.6. 2006 v Mexicu); nevlastní otec Kurt Russell (s Goldie Hawn je od roku 1982); nevlastní matka Cindy Williams (vdaná s Billem Hudsonem); sestřenice Sarah Hudson (zpěvačka).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama