About House M.D.

4. prosince 2008 v 21:54 |  House M.D.
Něco o mém oblíbeném seriálu:
Po uvedení Kriminálky Las Vegas začali diváci vyhledávat vyšetřovací seriály, ve kterých je řada zvratů, hrdinové se musí naučit nepřehlížet ani ty nejmenší detaily, diváci nemusejí vzdychat u nudných vztahových částí, postavy jsou vlastně důležité jen pro vyřešení případů a případná komická uvolnění vycházející z jejich osobností. Podobně jako byla oblíbená tato forma kriminálních seriálů, diváci stále bažili i po lékařských dramatech. Někdo si tedy řekl, proč obojí nespojit dohromady? Výsledkem je seriál House M.D.
Seriál Dr. House ( House M.D. ) vznikl v roce 2004 díky Paulovi Attanasiovi, Katie Jacobsové, Davidovi Shoreovi a Bryanu Singerovi. Celý děj seriálu se odehrává v nemocnici v Princetonu - Plainsboro. Hlavní postava Gregory House (Hugh Laurie) je šéfem diagnostického oddělení této nemocnice a má za úkol řešit ty nejsložitější případy, u kterých jsou normální doktoři v koncích. K ruce má svůj tým odborníků, který se skládá ze 3 výborných doktorů. Jedním z nich je imunoložka Allison Cameronová (Jennifer Morrison), neurolog Eric Foreman (Omar Epps) a specialista na intenzivní péči Robert Chase (Jesse Spencer ). Týmů ještě pomáhá Houseův velký kamarád (dost možná jediný kamarád) James Wilson (Robert Sean Leonard ), který je uznávaným onkologem v téže nemocnici. Celé nemocnici šéfuje Lisa Cuddyová (Lisa Edelstein ), se kterou má House neustále problémy. Měl by totiž pravidelně ordinovat na klinice. House ale kliniku nesnáší, protože nemá rád pacienty a podle jeho slov by tuto práci zvládla i opice s lahvičkou brufenu. A stejně prý "Všichni lžou." Dr. House je sarkastický, o holi chodící doktor, který nesnáší pláště, takže chodí v civilu. Prodělal svalovou mrtvici, po které prožívá hrozné bolesti. Velice často užívá vicodin, který má jeho bolavou nohu zklidnit. Tento lék je ale velice návykový a House si na něj vytvořil závislost. Používá často ne příliš standardní metody a často se v diagnóze i mýlí. Jeho omyly ale nemají příliš velký důsledek a většinou vedou k pozdějšímu úplnému vyléčení. Seriál je doplněn i řadou příběhů postav, které v něm hrají.
Nyní má ovšem House nový tým. Cameronová a Chase už nejsou Housovi "poskoci", ale stále léčí v té samé nemocnici, takže vidět je můžeme stále. Zato Foreman zůstal a připojili se k němu i noví doktoři: Chris Taub (Peter Jacobson), Lawrence Kutner (Kal Penn) a "Třináctka" (Olivia Wilde). Amber Vokalis (podle House: "Zabijácká mrcha") je taky novou postavou v seriálu. Hraje ji Anne Dudek.

Seriál je prostě velice zajímavý, i když uznávám, že ne pro všechny. Třeba taková modelka s rakovinou varlat...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aninka (O_o) | Web | 4. prosince 2008 v 22:01 | Reagovat

House je nejlepší :)

2 Windstorminme☺ | Web | 5. prosince 2008 v 17:21 | Reagovat

house je super škoda,že už nemám tim eho sledovat,ale jinak fakt very good seriál........xD

3 Jane | Web | 6. prosince 2008 v 12:15 | Reagovat

uuuplne nej, moc se mi libi:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama