Postavy seriálu

10. prosince 2008 v 18:59 |  House M.D.
Postav v seriálu Dr. House jak přibývá, tak ubývá. Někteří (naštěstí) jsou tu ale pořád.
Mezi nimi je také samozřejmě náš tvrdohlavý, ale geniální:

Dr. Gregory House (Hugh Laurie)

Toho známe asi všichni. To je ten arogantní, ale beze sporu velmi zábavný Dr. Greg House. Jeho pacientem byste za normálních okolností (asi když máte jen chřipku nebo tak) být nechtěli, ale pokud jde o vážnější smrtelnou nemoc, které nikdo nemůže najít příčinu, na správném místě byste byli v Princetonu - Plainsboro.
House je šéfem diagnostického oddělení. Je velice zkušený lékař, který často spoléhá na svůj instinkt, i když vysledky testů mluví jinak. Většinou má však také odhad na správnou diagnózu a pacient se úplně vyléčí. Trápí ho obrovské bolesti v noze po svalovém infarktu, a proto musí brát vicodin a je na něm závislý. Už zkoušel i odvykací kůru, ale nesnesitelné bolesti ho zase dovedly k vicodinu. Jako doktor musí mít samozřejmě vysokou školu (Johns Hopkins Medical School). House vlastní motorku a miluje hru na piáno. Taky rád hraje počítačové hry a kouká na televizi, i když většinou v pracovní době - bud' u pacienta v kómatu nebo u sebe v kanceláři. Ještě před tou nešt'astnou událostí s nohou byl ženatý se Stacy Warner, která chvíli dělala právníka nemocnici, v níž House pracuje. Po krátkém románku s Housem, ale zase odešla. Častou obětí jeho narážek je také Lisa Cuddyová (ředitelka nemocnice), která byla jeho lékařkou, když byl s nohou v nemocnici.

Dr. Lisa Cuddyová (Lisa Edelstein)

Lisa Cuddyová je ředitelka nemocnice v Princetonu. Má vystudovanou vysokou školu University of Michigan a ráda hraje golf a tenis. Je velmi trpělivá, proto taky zvládá narážky House a občas mu je pěkným způsobem vrací. Nadevše miluje nemocnici, pro kterou by udělala první a poslední. Jak řekl House:"...nemocnice je její dítě...".
Je to žena na svém místě. Nemá žádné děti, ale pokouší se uměle otěhotnět. Podle mínění a slídění House bude otcem jejího dítěte Wilson. Je velmi dobrá manažerka, stejně jako doktorka, i když sama o tom pochybuje.

Dr. Allison Cameronová (Jennifer Morrison)

Dr. Allison Cameronová je jedinou ženou v týmu Dr. House. Je specialistka přes imunologii. Je velmi zásadová a pravdomluvná, což jí často činí pod Houseovým vedením potíže. Do týmu si ji House vybral, kvůli tomu, že je sexy.
V první sérii se zamilovala do House, ale později pochopila, že on vždy miloval pouze Stacy. Je jedinou osobou, která je trochu schopná House krotit. Je vdova, protože její manžel zemřel na rakovinu. Přišla také díky tomu o dítě. Na společné večeři House a Allison jí House řekl, že dokáže milovat jen velmi nemocné lidi, aby se o ně mohla starat. Je citlivá, starostlivá, upřímná, zásadová, někdy pokrytecká. Nerada lže pacientům a má potřebu se o všechny starat. Měla pár románků s Chasem - jednou je House nachytal jak se spolu líbají ve skladu nemocnice. Chase ji stále miluje, ale ona to nechce brát na vědomí...

Dr. Robert Chase (Jesse Spencer)

Dr. Robert Chase je specialista na intenzivní péči. V týmu ho všichni mají za toho nejméně důležitého a zároveň má také nejmenší důvěru. Podrazil totiž Dr. House, když na něj donášel. Díky němu málem House a zbytek týmu vyhodili z nemocnice.
Pocházel z bohaté australské rodiny, jeho matka zemřela asi v roce 1994 a otec ho opustil když mu bylo 15. Chase je na něj za to naštvaný. V půlce první série přijede. Chase si myslel, že přijel za ním, ale on přijel za Wilsonem na vyšetření kvůli podezření na rakovinu plic. Chce se s ním naposled rozloučit, protože mu zbývá asi půl roku života. Chase chce být oblíbený, ale svými činy dosahuje přesného opaku. House si z něj často dělá poskoka. Když se v seriálu objevil Vogler, tak donášel na House, aby si zachránil místo. Je sice nezadaný, ale v jednom díle se vyspal se zfetovanou Cameronovou.

Dr. Eric Foreman (Omar Epps)

Jeho specializace je neurologie a z lékařského hlediska nejdůležitější člen diagnostického týmu. Vzdělání dosáhl na Johns Hopkins Medical School.
Jako mladý byl na ulici a kradl. House si ho do týmu vybral, protože má záznam v trestním rejstříku. Toho House často využívá a posílá ho, aby se vloupal do domů a bytů svých pacientů a našel tam to, co House potřebuje pro správnou diagnózu nemoci. Je to velký kariérista. Na pár dílů také převzal vedení diagnostického oddělení. V některých dílech se choval dost špatně. Např.: ke konci 2. série infikoval Cameronovou nemocí, kterou měl, aby se více snažila při hledání možného vysvětlení. Je tvrdohlavý, sebevědomý, má vůdcovské schopnosti, ale zato je k pacientům upřímný.

Dr. James Wilson (Robert Sean Leonard)

Dr. James Wilson je vedoucí onkologického oddělení nemocnice. Má tu velmi nevděčnou pozici, protože většinou bývá poslem špatných zpráv. Je to velký (a dost možná i jediný) kamarád Dr. House. Ve vztazích má ale velkou smůlu, protože byl 3x ženatý se současnou ženou má krize; rozvádí se a čas od času bydlí u House (který z toho moc nadšený nebyl. Když ale zjistil, že mu může být Wilson užitečný např. úklidem záměrně mazal ze záznamníku vzkazy týkající se jeho nového bytu.). Momentálně v seriálu chodí s Amber Vokalis "Zabijáckou mrchou". House se je nejdříve snažil vtíravým způsobem rozdělit, ale když viděl jak ji Wilson miluje, nechal je napokoji. Je poradcem týmu Dr. House, ale je také členem lékařské a transplantační komise. Také se snaží Houseovi pomoci od jeho závislosti na vicodinu. Dokonce i kryje jeho činy (např. jeho falšované podpisy na receptech na vicodin). Začátkem třetí série totiž House vyšetřuje policie a on záměrně lže, aby ho uchránil. Je také kamarád ředitelky nemocnice Dr. Cuddyové. On House občas dokáže usměrnit a snaží se, aby se house trochu vžil do společnosti a nebyl tak arogantní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hans98 | Web | 10. prosince 2008 v 19:02 | Reagovat

Nejlepší z nich je stejně House =)

2 Tarukki | Web | 10. prosince 2008 v 19:03 | Reagovat

House je uplně boží :)

Když se nemusím učit tak na něj vždycky kukám XD

3 Jane | Web | 11. prosince 2008 v 17:27 | Reagovat

to já na něj koukám i když se musím učit:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama