Princ Harry

19. prosince 2008 v 19:33 |  Britská královská rodina

- Princ Harry

se celým jménem jmenuje Jeho královská Výsost princ Henry Charles Albert David Windsor. Narodil se 15. 9. 1984. Jeho matkou je zesnulá princezna Diana (zemřela ve věku 46 let) a otcem je princ Charles. Je tady ale taky jistá možnost, že biologickým Harryho otcem je James Hewitt (46) - bývalý milenec princezny Diany.
Byl pokřtěn v arcibiskupství Canterbury v prosinci 1984 v St George's Chapel ve Windsoru. Navštěvoval stejné školy jako jeho starší bratr, princ William. Začínal na Mrs Jane Mynors' nursery school v Londýně v září 1987, když mu byli tři. V roce 1989 se spojil s princem Williamem na Wetherby School a přesunul se do Ludgrove School v září 1992.
Kvůli jeho divokému způsobu života ho na čas opustila jeho přítelkyně Chelsy Davy, ale zase se k sobě vrátili. K návratu k němu ji údajně přiměla až Harryho vojenská mise do Afghánistánu a rozhodla se svému urozenému princi přizpůsobit.
Princ absolvoval důstojnickou akademii v Sandhurstu v roce 2006 v dubnu. Vojenským výcvikem následoval tradicii mužských členů královské rodiny. Po svém strýci Andrewovi je prvním členem královské rodiny, který bude nasazen přímo do válečných operací. Andrew, strýc obou mladých princů, létal vrtulníkem během války s Argentinou o Falklandské (Malvínské) ostrovy v roce 1982.
Vztah roztomilé blondýnky Chelsy a nezbedného následníka trůnu zaplňoval noviny dlouhé tři roky. Seznámili se v době, kdy si Harry vzal rok volna mezi školou a nástupem do armády. V Africe spolu často kempovali a pozorovali divokou přírodu například v Botswaně.
Ani jeden z nich ale není žádné neviňátko. Chelsy byla často srovnávána s poměrně usedlou přítelkyní prince Williama - Kate Middletonovou. Mnohem častěji totiž navštěvuje večírky, ráda se baví a ne vždycky se řídí etiketou. Stejně jako Harry.
Jenže v říjnu 2007 to asi opravdu přepískl, protože se místo na oslavu jejích narozenin vydal s kamarády do Paříže na mistrovství světa v ragby a to byla pro Chelsy zřejmě poslední kapka a podle všeho se s princem rozešla. Nyní se ví, že jsou zase spolu a údajně už chystají i svatbu.

Největšímu obdivu se teď ale těší Harry kvůli službě v armádě a aktivní účasti na operacích v Afghánistánu či charitativní práci v Africe. Harryho obdivuje 42 procent poddaných, zatímco Williama jen patnáct. Za nemalý díl popularity však prý vděčí také své přítelkyni Chelsy. Odpovídají tomu odpovědi poddaných. Podle 49 procent z nich si nejvíce obdivu zaslouží kvůli charitativním činnostem, cestě, kterou následuje po své tragicky zesnulé matce. Službu v armádě ocenilo 44 procent poddaných a 4 procenta si na něm nejvíce cení organizování Koncertu pro Dianu, který však pořádal i se svým starším bratrem Williamem. 3 procenta obdivovatelů kladně hodnotí fakt, že se vrátil ke své dlouholeté přítelkyni Chelsy Davyové.
Zajímavý na výsledcích ankety je také fakt, že by Harryho zpět do Afghánistánu poslalo hned 62 procent oslovených. O jeho život a bezpečí se bojí 38 procent poddaných, podle nichž by dále v nebezpečných vojenských operacích riskovat neměl.
Harry se u příležitosti 60. narozenin svého otce prince Charlese přiznal, že ho štvou jeho vlasy. Kvůli jeho zrzavým vlasům měl dokonce trápení ve škole se spolužáky. Takže ted' všem vzkazuje: "Nejsem zrzavý, moje vlasy jsou světle kaštanové."
Harry je také spolu se 170 dalšími vojáky držitelem medaile za vojenské zásluhy. Tuhle medaili převzal od své tety, princezny Anny, za službu v Afghánistánu, kde bojovali proti islamistickému hnutí Tálibán.

A zajímalo by vás, co říká Harry na britského agenta Jamese Bonda?
Podle něj blonďatý metrosexuál Daniel Craig nemůže v roli Jamese Bonda předčít jeho vůbec prvního představitele - skotského rodáka Seana Conneryho. Harry přiznal, že Craigovi moc nefandí, přímo na londýnské premiéře poslední bondovky Quantum Of Solace. "Existuje jediný opravdový Bond. Sean Connery," řekl novinářům nepříliš sdílný Harry. Na premiéru přijel s bratrem, korunním princem Williamem.
Oba si pak také vystřelili z Daniela Craiga, jenž se objevil s ovázaným loktem. Harry ho častoval otázkou: "Co se vám k čertu stalo? Náročný den v kanceláři?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adélka (SB) | Web | 20. prosince 2008 v 16:11 | Reagovat

Ahoj máš u mě dáreček k Vánocům

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama