Leden 2009

Seth Green on 2009 Sundance Film Festival

31. ledna 2009 v 15:06 Seth Green
Seth Green na Filmovém Festivalu Sundance 2009

18. ledna 2009 - Park City, Utah
Herec Seth Green navštívil Rock Band Battles a byl hostem Donovana Leitcha v Rock Band Lounge. Hostoval tam spolu s DJ Billy Morrisonem z Camp Freddy.
Seth se taky procházel po městě Park City...
(3. den)
nakupuje:)
(4. den)

Filmový festival Sundance

31. ledna 2009 v 14:05 jiné...
Očividně hodně hvězd se pravidelně zúčastňuje filmového festivalu Sundance, ale co to vlastně je? Kdy je? a podobné otázky se mi honily v hlavě. Ani já jsem to donedávna nevěděla, ale ted'kom jsem to všecko zjistila:

Sundance Film Festival je jedním z nejprestižnějších filmových festivalů, který se svým významem vyrovná jiným světově proslulým festivalům jako jsou ty v Cannes nebo v Benátkách. Každoročně se odehrává v lednu v americkém Utahu a vždy přitahuje pozornost filmových kritiků i tvůrců, neboť se jedná o největší festival nezávislých filmů v USA. Skládá se ze soutěžní sekce, která zahrnuje hranou i dokumentární tvorbu, a z části nesoutěžní.

Historie

První ročník festivalu se odehrál v roce 1978 v Salt Lake City pod názvem "The Utah/United States Film Festival" a jeho účelem bylo přitáhnout pozornost filmových tvůrců a turistů k Utahu. V prvních letech se program skládal z retrospektivních projekcí a seminářů, ovšem už tehdy zahrnoval i zástupce nezávislé filmové tvorby. Skutečný rozvoj festivalu ve světově významnou událost nezávislého filmu ovlivnilo spojení se jménem Roberta Redforda, který zde v roce 1981 založil Sundance Institute. Čas konání přehlídky se (na radu režiséra Sydneyho Pollacka) přesunul ze srpna na leden, čímž přibyla i možnost lyžování. Festival se nyní odehrává v městě Park City, které je od původního místa konání vzdálené 48 km. Shodou okolností je to jediné město v Utahu, kde je možno si koupit pivo (což podle některých názorů není náhoda). Od roku 1991 nese přehlídka oficiálně název Sundance Film Festival podle postavy ze slavného filmu "Butch Cassidy a Sundance Kid". V následujících letech se festival stal důležitým bodem v tvorbě mnoha nezávislých režisérů - mezi nimi Quentina Tarantina s jeho režijním debutem Reservoir Dogs, dále Stevena Soderbergha, Jima Jarmusche a dalších. Festival některé z uvedených filmů zviditelnil, příkladem může být horor "The Blair Witch Project" ("Záhada Blair Witch", 1999). Sundance Institute také od roku 2006 spolupracuje s "Brooklyn Academy of Music".

Celebrity Spotting in Sundance

31. ledna 2009 v 13:42 Nicholas Gonzalez
Vyhledávání celebrit během film. festivalu Sundance

23. ledna 2005 - Park City, Utah
Herec Nicholas Gonzalez jde městskou čtvtí The Lift během filmového festivalu Sundance 2005
(Photo by Evan Agostini/Getty Images)


The Memorabilia Show at the NEC Arena

31. ledna 2009 v 11:00 Craig Charles
Památeční Show v NEC aréně

25. května 2006 - Birmingham, United Kingdom
Danny John-Jules a Craig Charles v NEC aréně v Birminghanu, Velké Británii
(Photo by Jules Annan/WireImage)


Od Kinsley Spring

31. ledna 2009 v 10:42 Diploms
Krasny diplomek za bleskovku od Týnky. Její blog: http://windstorminme.blog.cz/


Thank U very much...

od Adélky

29. ledna 2009 v 23:09 Diploms
Dostala jsem nadherny diplomek od Ádé, tak se klidně podivejte a zhodnoťte...
Kdyby to náááhodou někdo nepoznal (ale já věřím, že ano), na obrázku je Johnny Depp.


James in TV max!!

28. ledna 2009 v 18:29 James Roday
V časopisu TV max je článek o Jamesovi Rodayovi!
James se proslavil především rolí Shawna Spencera v seriálu Agentura Jasno, což je tam ostatně napsané.
TV max vyšel 23. 1. 2009 a je až do 5. 2. 2009. Stojí 11 kč;
Příznivci Jamese - určitě si to kupte!

,,Můj vzhled neodpovídá mému jménu," říká dvaatřicetiletý James David Rodriguez, texaský rodák hispánského původu. Jméno si zkrátil, když začínal s herectvím, ale kdyby prý dostal druhou šanci, znovu by to neudělal. James účinkoval v několika divadelních hrách i epizodních rolích v seriálech a filmech (Showtime, Repli-Kate, Nechod' klepat na dveře), známým se stal až díky nenáročně zábavné Agentuře Jasno. V komediálně laděném krimiseriálu představuje Shawna Spencera, extrovertního vtipálka s úžasným postřehem a mimořádným citem pro detail, díky čemuž dokáže vyřešit jakýkoliv případ. Ovšem Shawn se z jistých důvodů raději vydává za psychotronika. Na rozdíl od Shawna James lhaní rád nemá: ,,Snažím se žít podle hesla - upřímnost je nejlepší politikou." Práci na Agentuře Jasno si ale užívá, za oceánem právě běží třetí řada (od jejíhož počátku se stal koproducentem seriálu). Pohodová atmosféra při natáčení je cítit i z obrazovky. Sedli si nejen s představitelem svého parťáka Guse Dulém Hillem, ale i s představitelkou inspektorky Juliet, Maggií Lawson. S tou dokonce natolik, že s ní už tři roky žije. ,,Je to poprvé, kdy jsem začal chodit s někým, s kým jsme byli nejdřív jen přátelé. je to jako z pohádky," říká James.
Agenturu Jasno můžete aktuálně vidět každou sobotu na Primě v 11:55 h.

David Boreanaz - Biography

26. ledna 2009 v 19:00 David Boreanaz
Nyní je tu životopis o mém oblíbeném herci Davidu Boreanazovi, který proslul především díky dvěma rolím: hrál upíra Angela v seriálu "Buffy, přemožitelka upírů" a také jeho neméně známá role je agent Seeley Booth v seriálu "Sběratelé kostí"...
David Boreanaz se narodil 16.května 1969 v Buffalu ve státě New York a vyrostl ve Philadelphii. Má dvě sestry Beth a Bo. Jeho otcem je Dave Roberts, Philadelphská 'rosnička', matka se jmenuje Patti. Rodné jméno Davidova otce je David Thomad Boreanaz. Už od dětství David snil o tom, že se stane hercem a jakmile dokončil střední školu, odstěhoval se do New Yorku a začal studovat herectví na Ithica College.

Po ukončení studia se přesunul do Los Angeles kde na sebe poprvé upozornil, když se objevil na TV obrazovce jako přítel Kelly Bundové v sitkomu "Ženatý se závazky" ("Married with Children", 1987). Ale pravý zlom pro něj znamenal teprve seriál "Buffy, přemožitelka upírů" ("Buffy the Vampire Slayer", 1997), kde hrál upíra Angela, a také "Angel" (1999), kde již vystupoval jako hlavní postava.

Kromě televize se David Boreanaz objevil ve filmech jako např. horor "Valentine" (2001), romantická komedie "Chodím s Lucy" ("I'm with Lucy", 2002) či v komedii "Ach, ty holky!" ("These Girls", 2005), kde si mimochodem vystřihnul vtipnou scénku úplně 'bez'. V serialu "Sběratelé kostí" ("Bones", 2005) hraje agenta FBI Seeley Bootha, který řeší zapeklité případy spolu s antropoložkou Temperance Brennan. V lednu 1997 se David oženil s Ingrid Quinn, ale o 2 roky později se rozvedli. Nyní je podruhé šťastně ženatý s Jamie Bergman a v roce 2002 se jim narodil syn Jaden Rayne.
Nesou se informace o tom, že má tajný vztah s herečkou Sarah Michelle Gellar, která byla příčinou rozvodu Davide Boreanaze se svou ženou.

Zajímavosti:
- Jeho oblíbené jídlo jsou benediktýnské vejce a philadelphské sýrovo-steakové sendviče
- Mezi jeho koníčky patří turistika, jízda na horském kole, čtení a hudba.
- Nerad se na sebe dívá v televizi.
- Má tetování na každém zápěstí, jedno znamená "Duše" a druhé "Osud".
- Jeho žena Jamie má stejná tetování.
- Má fóbii z kuřat.
- Povídá se, že při natáčení "Buffy" měl poměr se Sarah Michelle Gellar - alias představitelkou Buffy.
- Má italské a české předky.

Sundance Portrait Session 2007

24. ledna 2009 v 20:38 Nicholas Gonzalez

Nicholas Gonzalez 2007 Sundance Portrait Session

22. ledna 2007 - Park City, Utah:
Herec Nicholas Gonzalez pózoval během filmového festivalu Sundance
(Photo by Mark Mainz/Getty Images)


Anti-Defamation League's " Entertainment Industry Awards"

22. ledna 2009 v 19:06 James Roday
Sdružení Proti pomluvám - "Ceny zábavního průmyslu"

3. června 2008 - Beverly Hills, California:
Herci James Roday a Dule Hill (známí ze seriálu Psych/Agentura Jasno) jsou na sdružení členů Proti pomluvám (Anti-Defamation), které se konalo 3. června 2008 v hotelu v Beverly Hills. Také tam povečeřeli a měli proslov.
James a Dule se fotili i s Bonnie Hamme z NBCU
Přítomen byl i herec Tony Shalhoub (zahrál si Adriena Monka v seriálu Můj přítel Monk)
(Photo by Alberto E. Rodriguez,Noel Vasquez/Getty Images,WireImage)


Orlando Bloom - Biography

20. ledna 2009 v 23:21 Orlando Bloom
Orlando Bloom (celým jménem: Orlando Jonathan Blanchard Bloom) se narodil 13. 1. 1977 v Canterbury v Anglii, kde spolu se svou mladší sestrou Samanthou i vyrůstal. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Na konci působení se skupinou si zahrál tajného agenta ve hře "A Walk in the Vienna Woods". Což mu pomohlo k malé roli v britském televizním filmu "Wilde" ("Oscar Wilde", 1997).
Další herecké vzdělání si Orlando Bloom doplnil na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama". Běhěm studia na této škole si zahrál v několika klasických divadelních představeních. Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice i když byl ještě hodnou chvíli na vozíku.

Stejně jako většina jeho známých ze studia se pokoušel získat roli v připravované trilogii "Pána prstenů". Po mnoha zkouškách a výběrových řízeních si měl zahrát roli Faramira (který se objevuje v druhém dílu Dvou věží), ale po schůzce s režisérem Peterem Jacksonem mu byla nabídnuta jedna z hlavních rolí Legolase Greenleafa. Role Legolase mu byla nabídnuta dva dny před dokončením studia v roce 1999.
Na roli Legolase se připravoval několik měsíců předtím, učil se jezdit na koni, střílet z luku a šermovat. Postavu, kterou ztvárnil je nesmrtelný 2 931 let starý elf s nadlidskými schopnostmi. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl "Pán prstenů - Společenstvo prstenu" - "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001. Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Ianem McKellenem (Gandalf - čaroděj), Viggo Mortensenem (Aragorn řečený Chodec - člověk) a Liv Tyler (Arwen - elfka) se stali středem zájmu všech světových médií. Orlando má ve skutečnosti krátké tmavé vlasy a hnědé oči, ale v trilogii se objevuje s dlouhou blond parukou a modrýma očima.
Orlando Bloom se ihned po dokončení natáčení Pána prstenů vrhl na malou roli v dalším úspěšném filmu "Černý Jestřáb sestřelen" "Black Hawk Down". Druhý díl "Pán prstenů - Dvě věže" - "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování "Pán prstenů - Návrat krále" - "The Lord of the Rings: The Return of the King" bylo uvedeno do kin v USA v roce 2003 a u počátkem roku 2004.

Roku 2003 také potvrdil svůj hvězdný status trhákem z produkce Jerryho Bruckheimera a režie Gorea Verbinskiho "Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly" ("Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl"), kde si zahrál po boku skvělého Johnnyho Deppa a Keiry Knightley. Později ztvárnil opět postavu Willa Turnera ve snímku "Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže" ("Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest", 2006). Piráti z Karibiku, se již dočkali také třetího pokračování "Piráti z Karibiku: Na konci světa" ("Pirates of the Caribbean: At World's End", 2007), jejíž některé části se točily zároveň s druhým pokračováním Pirátů.

S dalších významných filmů jmenujme historické snímky "Trója" ("Troy", 2004) a "Království nebeské" ("Kingdom of Heaven", 2005) a v neposlední řadě také film Camerona Crowea "Elizabethtown" (2005).

Skupinové fota 2

14. ledna 2009 v 20:18 House M.D.
Další fotky, kde Hugh Laurie (alias geniální Dr. House) není sám.

se seriálovými kolegyněmi:)
tak trochu vtipné ztvárnění seriálových postav:)

Odhalený Hugh Laurie

14. ledna 2009 v 19:48 Hugh Laurie
A tady máme něco ze soukromí Hugha Laurieho, co předtím mohla vidět (aspoň částečně) jen jeho žena Teď ale fotky obletěly celý svět a... nooo, co na to říct? XD


Compliment of the Season (Vánoční přání)

12. ledna 2009 v 22:09 House M.D.
Sice to je trochu opožděně, ale přece jen je to podle pravdy a co jste chtěli vy na Vánoce??


Vánoční seznam:

1. Sníh na Vánoce
2. Přátele a dobrou společnost
3. Světový mír
4. Dárečky pod stromkem
a
!!! HOUSE !!!


T-shirts (of House M.D.)

12. ledna 2009 v 22:00 House M.D.
Semhle dám trička, které mají co dělat se seriálem Dr. House.

Například tady Hugh podepisuje tričko se svým oblíbeným výrokem "Everybody lies" ("Všichni lžou"). Kdyžbyste se podívali pořádně, můžete vidět, že napravo na triku se už podepsala Jennifer Morrison.

S tímhle tričkem souvisí díl z 2. série s názvem "House vs. God" ("House vs. Bůh"). Tenhle díl si znalci doktora House jistě pamatují. Protože House nevěří v Boha a léčí pacienta, který ano, jakýmsi záhadným způsobem "soupeří" s Bohem. Obrázek, který je na triku, psal House na svou oblíbenou tabuli, kde obvykle píše symptomy.

Tohle tričko hlásá v překladu asi něco jako: "Méně čti, více se dívej na telku"(Jestli si snad někdo bude chtít nějaké koupit a umí dobře anglicky, může si ho koupit na těchto stránkách: http://www.chasingthefrog.com/house-t-shirts.php)

The Most favourite scene from Red Dwarf

8. ledna 2009 v 22:45 Red Dwarf
Tohle patří mezi to nejoblíbenější, co u Trpaslíka mohli vymyslet XD Nechápu, jak se při každém tomhle podívání můžu smát XD


sice je jen na vás, jesli se vám to líbí nebo ne, ale já to sem musela dat;-)The Gun Seller (Obchodník se smrtí)

8. ledna 2009 v 18:50 Hugh Laurie

The Gun Seller (Obchodník se smrtí)

Hugh Laurie, představitel populárního doktora House ve stejnojmenném televizním seriálu je renesanční člověk. Vedle herectví se věnuje úspěšně mnoha profesím - a jednou z nich je literatura. Tento thriller je jeho prvotinou, která se ihned po vydání setkala s více než příznivým ohlasem jak mezi čtenáři, tak i mezi odbornou veřejností. Svěží, napínavé, chytré, ale především vtipné čtení, u něhož se rozhodně nebudete nudit.

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najde si ho na vraždu amerického průmyslníka. Thomas se rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA...

Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.

Autor knihy: Hugh Laurie
Druh vazby: Vázaná
Počet stran: 392
Formát: A5
Rok vydání: 2008
Žánr: Krimi, detektivky
Rozměry (výška x šířka): 212 x 154
Hmotnost: 542 g

Tuhle knížku mám a jsem zatím sice asi jen v polovině, ale humor, který převzal z "House M.D." tam vážně nelze přehlédnout:) Docela mě to baví, takže vám taky radím, jesli jste příznivci House, - No, nekupto! XD

Hugh Laurie - Biography

8. ledna 2009 v 18:06 Hugh Laurie
Můj oblíbený herec tu nesmí chybět, takže jsem vytvořila jeho originální životopis. Mimochodem... strašně mě fascinují ty jeho modré oči, snad máte stejný názor...
Hugh Laurie (celým jménem: James Hugh Calum Laurie) je všestranný britský herec, spisovatel a muzikant a je u nás známý především jako představitel hlavní role v seriálu Dr. House. ("House M.D.")
Narodil se 11. června 1959 v anglickém Oxfordu. Vzdělání získal v Etonu a na Cambridge University, kde studoval antropologii a archeologii.
V roce 1977 vyhrál juniorské mistrovství Anglie ve veslování a na mistrovství světa ve Finsku skončil na 4. místě - sportu ale musel nechat ze zdravotních důvodů, a tak se vrhl na divadlo. Od roku 1978 se objevoval i na jevišti v inscenacích divadelního souboru Footlights, v němž působil s partou přátel (Emma Thompsonová, Stephen Fry, Tony Slattery a Martin Bergmann).
Divadelní hry taky sám psal - za hru The Cellar Tapes, kterou napsal v roce 1981 spolu se svým dlouholetým komediálním partnerem Stephenem Fryem, obdržel cenu Perrier Comedy Award.
V následujících letech se objevoval v mnoha britských televizních projektech, například od roku 1986 jsme ho mohli vidět v seriálu "Černá zmije III." ("Blackadder the Third", 1986) spolu s Rowanem Atkinsonem (v dalším pokračování s nimi hrál i Chris Barrie). Za svůj dramatický přínos byl vyznamenán Řádem Britského impéria.
Jemný humor si mohl vychutnat v úloze pana Littlea, jehož rodina adoptovala ze sirotčince chytrého bílého myšáka, v trikové rodinné komedii podle dětské knihy E. B. Whitea Myšák Stuart Little. Dobře se zhostil také postav aristokratů v přepisech klasických románů Jane Austenové (Rozum a cit), Honoré de Balzaca (Madam Bette) a Alexandra Dumase (Muž se železnou maskou). Je autorem knižního thrilleru "The Gun Seller" ("Obchodník se smrtí"), který je velmi dobře hodnocen. Rozhodně je dobrý pro typické fanoušky sarkastického doktora House, protože "Housovský" humor se v tom nezapře. The Gun Seller (1996) je jeho prvním a zatím jediným románem, který v ČR vyšel přeložen v roce 2008.
Od roku 2004 hraje hlavní roli v serálu Dr. House. Roli geniálního, o holi chodícího doktora House hraje tak dobře, že získal Zlatý Glóbus a poslední dva roky dvakrát cenu TCA (Television Critics Association). Byl také několikrát nominováný na cenu Emmy.
Od 1989 je ženatý s Jo Green, s níž má tři děti - dceru Rebeku a dva chlapce Billa a Charlieho. Nejstarší Charlie hodlá jít studovat na Cambridge Universitu.
Hugh Laurie je také hudebník. Je výborný hráč na klavír, také na elektrickou kytaru. Je členem skupiny Band from TV, v níž hraje na klávesy. Říkal, že by se nebránil tomu, aby se Dr. House zdramatizoval do muzikálu. S tím souhlasí i jeho kolegové ze seriálu (Jennifer Morrison, Jesse Spencer a Omar Epps), kteří mají s muzikou také zkušenosti.