David Boreanaz - Biography

26. ledna 2009 v 19:00 |  David Boreanaz
Nyní je tu životopis o mém oblíbeném herci Davidu Boreanazovi, který proslul především díky dvěma rolím: hrál upíra Angela v seriálu "Buffy, přemožitelka upírů" a také jeho neméně známá role je agent Seeley Booth v seriálu "Sběratelé kostí"...
David Boreanaz se narodil 16.května 1969 v Buffalu ve státě New York a vyrostl ve Philadelphii. Má dvě sestry Beth a Bo. Jeho otcem je Dave Roberts, Philadelphská 'rosnička', matka se jmenuje Patti. Rodné jméno Davidova otce je David Thomad Boreanaz. Už od dětství David snil o tom, že se stane hercem a jakmile dokončil střední školu, odstěhoval se do New Yorku a začal studovat herectví na Ithica College.

Po ukončení studia se přesunul do Los Angeles kde na sebe poprvé upozornil, když se objevil na TV obrazovce jako přítel Kelly Bundové v sitkomu "Ženatý se závazky" ("Married with Children", 1987). Ale pravý zlom pro něj znamenal teprve seriál "Buffy, přemožitelka upírů" ("Buffy the Vampire Slayer", 1997), kde hrál upíra Angela, a také "Angel" (1999), kde již vystupoval jako hlavní postava.

Kromě televize se David Boreanaz objevil ve filmech jako např. horor "Valentine" (2001), romantická komedie "Chodím s Lucy" ("I'm with Lucy", 2002) či v komedii "Ach, ty holky!" ("These Girls", 2005), kde si mimochodem vystřihnul vtipnou scénku úplně 'bez'. V serialu "Sběratelé kostí" ("Bones", 2005) hraje agenta FBI Seeley Bootha, který řeší zapeklité případy spolu s antropoložkou Temperance Brennan. V lednu 1997 se David oženil s Ingrid Quinn, ale o 2 roky později se rozvedli. Nyní je podruhé šťastně ženatý s Jamie Bergman a v roce 2002 se jim narodil syn Jaden Rayne.
Nesou se informace o tom, že má tajný vztah s herečkou Sarah Michelle Gellar, která byla příčinou rozvodu Davide Boreanaze se svou ženou.

Zajímavosti:
- Jeho oblíbené jídlo jsou benediktýnské vejce a philadelphské sýrovo-steakové sendviče
- Mezi jeho koníčky patří turistika, jízda na horském kole, čtení a hudba.
- Nerad se na sebe dívá v televizi.
- Má tetování na každém zápěstí, jedno znamená "Duše" a druhé "Osud".
- Jeho žena Jamie má stejná tetování.
- Má fóbii z kuřat.
- Povídá se, že při natáčení "Buffy" měl poměr se Sarah Michelle Gellar - alias představitelkou Buffy.
- Má italské a české předky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 týna | Web | 27. ledna 2009 v 8:18 | Reagovat

ZDAREC PALEC ŽENSKÁ HOW ARE YOU?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama