Orlando Bloom - Biography

20. ledna 2009 v 23:21 |  Orlando Bloom
Orlando Bloom (celým jménem: Orlando Jonathan Blanchard Bloom) se narodil 13. 1. 1977 v Canterbury v Anglii, kde spolu se svou mladší sestrou Samanthou i vyrůstal. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Na konci působení se skupinou si zahrál tajného agenta ve hře "A Walk in the Vienna Woods". Což mu pomohlo k malé roli v britském televizním filmu "Wilde" ("Oscar Wilde", 1997).
Další herecké vzdělání si Orlando Bloom doplnil na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama". Běhěm studia na této škole si zahrál v několika klasických divadelních představeních. Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice i když byl ještě hodnou chvíli na vozíku.

Stejně jako většina jeho známých ze studia se pokoušel získat roli v připravované trilogii "Pána prstenů". Po mnoha zkouškách a výběrových řízeních si měl zahrát roli Faramira (který se objevuje v druhém dílu Dvou věží), ale po schůzce s režisérem Peterem Jacksonem mu byla nabídnuta jedna z hlavních rolí Legolase Greenleafa. Role Legolase mu byla nabídnuta dva dny před dokončením studia v roce 1999.
Na roli Legolase se připravoval několik měsíců předtím, učil se jezdit na koni, střílet z luku a šermovat. Postavu, kterou ztvárnil je nesmrtelný 2 931 let starý elf s nadlidskými schopnostmi. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl "Pán prstenů - Společenstvo prstenu" - "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001. Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Ianem McKellenem (Gandalf - čaroděj), Viggo Mortensenem (Aragorn řečený Chodec - člověk) a Liv Tyler (Arwen - elfka) se stali středem zájmu všech světových médií. Orlando má ve skutečnosti krátké tmavé vlasy a hnědé oči, ale v trilogii se objevuje s dlouhou blond parukou a modrýma očima.
Orlando Bloom se ihned po dokončení natáčení Pána prstenů vrhl na malou roli v dalším úspěšném filmu "Černý Jestřáb sestřelen" "Black Hawk Down". Druhý díl "Pán prstenů - Dvě věže" - "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování "Pán prstenů - Návrat krále" - "The Lord of the Rings: The Return of the King" bylo uvedeno do kin v USA v roce 2003 a u počátkem roku 2004.

Roku 2003 také potvrdil svůj hvězdný status trhákem z produkce Jerryho Bruckheimera a režie Gorea Verbinskiho "Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly" ("Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl"), kde si zahrál po boku skvělého Johnnyho Deppa a Keiry Knightley. Později ztvárnil opět postavu Willa Turnera ve snímku "Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže" ("Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest", 2006). Piráti z Karibiku, se již dočkali také třetího pokračování "Piráti z Karibiku: Na konci světa" ("Pirates of the Caribbean: At World's End", 2007), jejíž některé části se točily zároveň s druhým pokračováním Pirátů.

S dalších významných filmů jmenujme historické snímky "Trója" ("Troy", 2004) a "Království nebeské" ("Kingdom of Heaven", 2005) a v neposlední řadě také film Camerona Crowea "Elizabethtown" (2005).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adélka | Web | 21. ledna 2009 v 19:53 | Reagovat

Ahoj u mě na blogu je bleskovka, tak jestli chceš, tak se prosím zapoj.

2 kinsley - (týna a januška) | Web | 24. ledna 2009 v 12:50 | Reagovat

aojky,tak orlando je hezkej....:)

3 Mary P. | E-mail | Web | 16. září 2010 v 21:14 | Reagovat

prosím ,hlásni mi pro ORLANDA BLOOMA
pokusím se oplatit...předem děkuji

http://hilaryfansite.blog.cz/1009/sonch-1-kolo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama