Dominic Monaghan - Biography

4. října 2012 v 21:46 |  Dominic Monaghan


Život Dominica Monaghana nebyl dlouhou dobu nijak zvláštní, snad až na tři prostřední jména (Bernard Patrick Luke), která při narození 8. prosince1976 dostal. Narodil se v Berlíně, a už v šesti letech horlivě sledoval Star Wars. Jeho rodina se přestěhovala i s malým Dominicem do Londýna, když mu bylo dvanáct.
Brzy propadl angličtině, britském fotbalu i hudbě, a když začal studovat anglickou literaturu a drama na Sixth Form College, neměl žádné zvláštní plány do života.
Když Dominicovi bylo 15, dal mu jeho otec Tolkienovu knihu Pán Prstenů a řekl mu: "Dávám ti šest měsíců na přečtění." - Dominicovi však stačily pouhé dva měsíce.
Jako nadšeného fanouška filmů jej čirou náhodou objevila britská produkce seriálu "Hetty Wainthropp Investigates" (1996), který mu otevřel cestu k dalším slušným televizním produkcím. V roce 2000 si například zahrál výraznou roli v seriálu "This Is Personal: The Hunt for the Yorkshire Ripper". Ještě stále se pohyboval v mezích průměrné kariéry, pak ovšem přišel Peter Jackson a jeho filmová adaptace knihy J.R.R. Tolkiena - trilogie Pán Prstenů. Na konkurzu se původně ucházel o roli Froda Pytlíka (kterého si nakonec zahrál Eliah Wood), ale nakonec získal roli Smíška. Kromě hereckých předností také prokázal svůj spisovatelský talent, když se společně s hereckým kolegou z Pána Prstenů, Billym Boydem, podílel na scénáři.
Na začátku roku 2003, kdy už byl světově známý jako Smíšek, koupil v Indii les, aby ho tak uchránil před kácením a pomohl tak životnímu prostředí.

Tady začíná pohádka, na jejímž konci je happy end a status hvězdy v seriálu "Ztraceni" (Lost, 2004) - zde se mimochodem napřed ucházel o roli Sawyera, teprve pak mu byla nabídnuta role Charlieho. 1,7 metrů vysoký milovník surfingu, britských Coldplay, a divných zvířecích mazlíčků (pavouci, hadi) zůstává i přes hollywoodský opar pohodovým sympaťákem, který se nenechá za nic na světě strhnout davem. Nějakou dobu žil se svou hereckou kolegyní ze Ztracených, Evangeline Lilly, teď je to již minulostí a tu pravou lásku stále ještě hledá...


Zajímavosti:
V dětství dělal karate.
Má o rok staršího bratra Matthewa.
Ve filmu "Pán Prstenů: Společenstvo prstenu" (2001), v té první scéně, kde je Glum a Bilbo, se Andy Serkins (Glum) nedostavil na natáčení, tak za něj Dominic zaskočil. Byla to jeho jediná přímá spolupráce na plátně s Ianem Holmem (Bilbo)."For Merry, losing Pippin is like losing his strength, the other side of his personality." - On Merry and Pippin's strong friendship in LotR.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michael Kors Watches Outlet | E-mail | Web | 15. října 2012 v 7:46 | Reagovat

You have to believe in yourself . That''s the secret of success

2 Moncler Jackets | E-mail | Web | 15. října 2012 v 7:50 | Reagovat

To read a book well, one should read it as if one were writing it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama