Charlotte Elizabeth Diana

4. května 2015 v 19:10 |  Britská královská rodina
Ve Velké Británii nastalo další davové šílenství, když se v sobotu, 2. května 2015, narodil další královský potomek. Je jím Její královská výsost Charlotte Elizabeth Diana, princezna z Cambridge. Malá princezna svým narozením odšoupla svého strýce, prince Harryho, až na páté místo v následnictví o trůn. Každopádně se nezdá, že by to Harryho nějak tížilo. Po nynější královně tak prvním následníkem na trůn je princ Charles (Charlottin dědeček), dále pak její otec princ William a před malou Charlottou je její prvorozený sourozenec, princ George, kterému budou za chvíli 2 roky.
Avšak kdo ví, kdy se Charles dostane na trůn... už má svá léta a královna působí stále dojmem vznešené a svěží starší dámy - vždyť už jí zbývá jen 131 dní a překoná rekord královny Viktorie v nejdelším období vlády britského panovníka.

Royal Baby named Princess Charlotte Elizabeth Diana


Malá princezna se narodila ve stejné nemocnici jako již její bratr i otec a strýc, v nemocnici svaté Marie ve 14:00 místního času a vážila 3,71 kg. To, že bylo jméno nové členky královské rodiny oznámeno až několik dní po narození je naprosto běžná věc. Jméno jejího staršího brášky oznámili taky dva dny po narození a jméno jeho otce a dědečka tajili dokonce ještě déle.

Jistě si povšimnete, že Charlotte je obdobou jména jejího dědečka Charlese. A její další jména Elizabeth a Diana mluví již sama za sebe. Vždyť i Rosa Monckton, blízká Dianina přítelkyně, se vyjádřila na sociální síti Twitter, že by Diana byla pyšná a že to, co Diana představovala nyní žije i v její vnučce: 'Diana's spirit lives in her sons, and now her name lives on in her granddaughter.'

Přejme královské rodině mnoho úspěchů i nadále, vždyť dodnes představují kus významné a vznešené historie bývalého Britského impéria, ale i celého světa.

The Duke and Duchess of Cambridge outside the Lindo Wing of St Mary's Hospital in London, with their newborn daughter The Princess of Cambridge. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Saturday May 2, 2015. See PA story ROYAL Baby. Photo credit should read: Daniel Leal-Olivas/PA Wire

Zdroj: metro.co.uk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je hezčí princ Harry nebo William?

princ Harry
princ William
ani jeden
oba dva

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama